رضا کیانیان رئیس هیات داوران جشنواره فیلم «ارویوش» پرتغال

جشنواره بین‌المللی فیلم «ارویوش» در کشور پرتغال از حضور رضا کیانیان بازیگر ایرانی به عنوان رئیس هیئت داوران این رویداد سینمایی خبر داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ارویوش» که اولین دوره از برگزای خود را از تاریخ اول تاهشتم جولای (۱۱ تا ۱۸ تیرماه) در شهر لیسبون پرتغال تجربه می‌کند ، رضا کیانیان در راس هیات داوران مسئولیت اصلی انتخاب برندگان بخش رقابتی جشنواره را بر عهده دارد.

در بخش رقابتی این رویداد سینمایی ۵۶ فیلم در سه بخش فیلم کوتاه داستانی، مستند کوتاه و انیمیشن کوتاه با هم رقابت خواهند کرد و کشورهای آمریکا، پرتغال، ایران، برزیل، اسپانیا، فرانسه و انگلستان بیشترین تعداد فیلم را در بخش رقابتی دارند.

«بیشتر از دو ساعت» (داستانی)، «بام برفی» (مستند) و همچنین «کمک»، «خط قرمز» و «ناگهان باد» (انیمشن) پنج اثر کوتاه ایرانی هستند که در بخش رقابتی این رویداد سینمایی پذیرفته شده‌اند.

۳۲۰۰ فیلم کوتاه (داستانی، مستند، انیمیشن) از سراسر جهان برای حضور در این جشنواره سینمایی ویژه فیلم کوتاه به دفتر جشنواره ارسال شده‌اند که رکوردی بی سابقه در میان جشنواره‌های سینمایی محسوب می‌شود.

از میان ۳۲۰۰ اثر ارسالی به جشنواره در نهایت ۵۶ فیلم در بخش رقابتی و همچنین ۴۲ فیلم در بخش غیررقابتی و کودکان پذیرفته شده‌اند.

سایر اعضای هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ارویوش» هنوز معرفی نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *