دو پویانمایی از ایران در جشنواره فیلم لاگو ایتالیا

 دو پویانمایی ” روباهی که به دنبال صدا رفت ” و ” بزغاله های ابری ” از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش مسابقه و یونیسف دهمین جشنواره بین المللی فیلم لاگو ایتالیا به نمایش در آمد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، فیلم روباهی که به دنبال صدا رفت به کارگردانی فاطمه گودرزی و بزغاله های ابری به کارگردانی حمید کریمیان در امور سینمایی کانون تولید شده و تاکنون در جشنواره های بسیاری حضور داشته و موفقیت هایی نیز کسب کرده است.

بر اساس این گزارش، در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم لاگو که روزهای 27 تیر تا چهارم مرداد برگزار شد، هشت فیلم پویانمایی کوتاه از تولیدات سال های 2012 تا 2014 امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور داشت که از این میان بزغاله های ابری و روباهی که به دنبال صدا رفت در بخش های مسابقه و یونیسف برای کودکان پذیرفته و به نمایش در آمد.

جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه، مستند و فیلم نامه نویسی لاگو از سال 2005 هر سال در دهکده ریوان لاگو در نزدیکی شهر ونیز کشور ایتالیا در دو بخش مسابقه ا ی فیلم ها و فیلم نامه ها برگزار می شود.

همچنین برپایی کارگاه های تبادل هنرهای معاصر نوجوانان از برنامه های جنبی این جشنواره است که در آن ایده ها و شیوه های جدید هنری و هنرمندان مستعد و جوان شناسایی و مورد حمایت قرار می گیرند.

پویانمایی 10 دقیقه ای روباهی که به دنبال صدا رفت بیست و پنجمین حضور بین المللی خود را در این جشنواره تجربه کرد و فیلم بزغاله های ابری نیز برای دومین بار در جشنواره های بین المللی حضور یافت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *