دو بخش از جشنواره کن بدون داور !

 درخواست های فراوانی برای گرفتن کارت به دفتر جشنواره رسیده است.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از بانی فیلم ، هنوز سه روز مانده به شروع جشنواره کن 2014 – عده بسیاری به سوی کن رفته اند یا در حرکتند– اما چیزی که خیلی عجیب است و تا کنون در تاریخ جشنواره کن رخ نداده بود این است که هنوز هئیت داوران بخش ” دوربین طلائی ” که ویژه فیلمهای اول است و همچنین هیئت داوران بخش ” نوعی نگاه ” مشخص نشده اند!
درسال های قبل درطی مراسم کنفرانس مطبوعاتی که در حوالی یک ماه قبل از جشنواره، در پاریس برگزار می شود، همگی اعضا داوران همه بخش ها بصورت چاپ شده در پرونده جشنواره چاپ می شد و در اختیار روزنامه نگاران قرار میگرفت. اما امسال چنین نشد و تا روز، شنبه 10 ماه مه معلوم نیست چه کسانی در مورد فیلمهای این دو قسمت به داوری خواهند نشست.
البته فقط رئیس هئیت داوران نوعی نگاه،  پابلو تروپرو، کارگردان و سناریست مکزیکی و ریئس داوران (دوربین طلائی) نیکل گارسیا، بازیگر و کارگردان زن فرانسوی را قبلا اعلام کرده بودند .
خبرنگار روزنامه فیگارو سئوال می کند که آیا مسئولان کن با مشکل پیدا کردن داور روبرو شده اند؟ یا مورد دیگری در کار است؟
نکته دیگر این که امسال بسیاری از فیلم های مسابقه، همزمان با برگزاری جشنواره، درپاریس به اکران عمومی در می آید. به این ترتیب پخش کنندگان این فیلمها، از هیاهوی ایجاد شده در اطراف کن در رسانه ها ی گوناگون که شبانه روز در مورد جشنواره اخبار منتشر می سازند، استفاده می کنند و تبلیغ مجانی برای آنها می شود. تعدادی دیگری از پخش کننده ها هم برنامه ریزی کرده اند که، بلافاصله بعد از پایان جشنواره فیلم هایشان را راهی اکران در فرانسه کنند.
نکته دیگر اینکه با وجودی که در هیچ کدام از بخش های جشنواره هیچ حضوری از سینمای ایران دیده نمی شود، اما مشتاقان ایرانی در هرزمینه برای آمدن به کن، همچنان زیاد است که بسیاری از ایران و تعدادی هم از کشور های خارج به آنجا خواهد رفت  و درخواست های فراوانی برای گرفتن کارت به دفتر جشنواره رسیده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *