دو انیمیشن ایرانی به آلمان رفت

فیلم های پویانمایی بچه گربه و آواز شب از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش مسابقه فیلم های کوتاه کودکان جشنواره بین المللی پویانمایی اشتوتگارت در کشور آلمان به نمایش در آمد.

جشنواره بین المللی فیلم پویانمایی اشتوتگارت
به گزارش سینما فستیوال به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بیست و یکمین دوره این جشنواره فیلم بچه گربه به کارگردانی شیوا صادق اسدی در بخش مسابقه فیلم های کوتاه (ویژه کودکان هشت ساله) و آواز شب به کارگردانی معین صمدی در بخش مسابقه فیلم های کوتاه (ویژه کودکان چهار ساله) به نمایش گذاشته شد.

همچنین از شیوا صادق اسدی نیز برای حضور در بیست و یکمین جشنواره بین المللی پویانمایی اشتوتگارت دعوت به عمل آمد.

جشنواره بین المللی فیلم پویانمایی اشتوتگارت که برای نخستین بار در سال 1982 پایه گذاری شد یکی از مهم ترین رویدادهای پویانمایی در سراسر جهان است.

این جشنواره در گستره وسیعی تمامی فیلم های پویانمایی روز دنیا را شامل بازی، معماری، طراحی، هنر و مد در بر دارد و به مدت شش روز فرصت مناسبی برای کارگردانان، تهیه کنندگان و تمامی علاقه مندان به هنر پویانمایی را فراهم می کند تا با تماشای فیلم های پویانمایی کوتاه و بلند تجربه های تازه کسب کنند.

نمایش فیلم های پویانمایی از طریق صفحه نمایش بزرگ در مرکز شهر و در فضای باز رویداد مهم را به جشنواره ای تبدیل کرده که در سال 2013 بیش از 80 هزار بیننده به تماشای هزار فیلم در فضای باز نشستند.

همچنین در ویژه برنامه ای در بخش کودکان با برپایی کارگاه های آموزشی و نمایش ویژه به ارایه فعالیت های تعاملی برای کودکان و نوجوانان پرداخته می شود.

جشنواره بین المللی فیلم اشتوتگارت دو بخش رقابتی برای مجموعه فیلم های پویانمایی برجسته و ابتکاری برگزار می کند. که در بخش مسابقه ای مجموعه ای از بهترین فیلم های پویانمایی برای کودکان تا 12 سال به نمایش در می آید و در بخش دیگر مجموعه فیلم های پویانمایی و سریال هایی با برش صحنه ها برای بازی های رایانه ای برای نوجوانان 12 تا 18 سال به نمایش در می آید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *