دست رد شهرداری و شورای شهر به سینه جشنواره “حسنات”

نشست خبری پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات برگزار شد .

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ستاد خبری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، سید علی نکویی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان در نشست خبری هفته فیلم حسنات اظهار کرد: جشواره فیلم حسنات ۵ سال است که در هفته احسان و نیکوکاری برگزار می‎شود، که امید است این تلاش‎ها مورد رضای خدا قرار گیرد.

وی افزود: جشنواره امسال را به دلیل عدم تأمین هزینه‎ها نتوانستیم برگزار کنیم و هیچ سازمانی از ما حمایت نکرد که بتوانیم این جشنواره را با حداقل هزینه برپا کنم به همین جهت امسال به جای جشنواره حسنات، هفته فیلم برگزار می‎شود.

عضو شورای سیاست گذاری جشنواره حسنات با بان اینکه در جشنواره امسال از ۶ خیریه برتر تجلیل می‎شود، ادامه داد: خیریه‎ها دارای ویژگی‎های منحصر به فردی هستند که مردمی بودن، حفظ کرامت انسانی و تنوع خدماتی که ارائه می‎دهند، از جمله آنها است.

وی گفت: جشنواره حسنات نمونه عینی و عملی کار این خیریه‎ها را در قالب احسان و نیکوکاری به نمایش می‎گذارد.

بدون وجود زاون قوکاسیان امکان برگزاری این جشنواره وجود نداشت

حسین ملایی نیز در این نشست ضمن تسلیت درگذشت زاون قوکاسیان به عنوان یار همیشگی جشنواره حسنات اظهار داشت: بدون وجود زاون قوکاسیان امکان برگزاری این جشنواره وجود نداشت.

وی افزود: حسنات یک موسسه خصوصی از جنس خیری است که جشنواره آ با کمترین امکانات برگزار می‎شد و از نظر کیفیت و مهمانانی که در آن حضور دارند از جنس جشنواره‎های ممتاز است.

رئیس جشنواره حسنات ادامه داد: این جشنواره سال قبل با مشارکت شهرداری برگزار شد اما امسال نتوانست از حمایت آنها بهره مند شود.

وی گفت: امسال با شهرداری مکاتبه داشتیم، و همچنین با رئی کمیسیون فرهنگی شورای شهر که از این جشنواره حمایت کنند آنها هم پذیرفتند اما در عمل هیچ اتفاقی رخ نداد.

ملایی تصریح کرد: و بسیار متأسف هستیم که از این جشنواره ا کمترین توقعات مالی و هزینه‎های اجرایی  و همچنین گستردگی موضوعات حمایتی صورت نگرفت، این جشنواره می‎توانست با هزینه ۳۰۰تا ۴۰۰ میلیونی برگزار شود، که این هزینه با ۱۰ برابر کیفیت بیشتر ارائه می‎شد.

وی در پاسخ به فرد مورد نظر برای جایگزینی زاون قوکاسیان چه کسی خواهد بود گفت: با تعدادی از هنرمندان در تهران در این خصوص صحبت کرده‎ایم که فرد یا افرادی را جایگزین زاون قوکاسیان بکنیم، اما زاون قوکاسیان قطعا شخصیتی منحصر بفرد پر از ایده‎های ناب بود.

بزرگداشت زاون قوکاسیان برگزار میشود

جانشین رئیس جشنواره نیز اظهار داشت: جشنواره فیلم کوتاه حسنات امسال نه در قالب جشنواره بلکه در قالب هفته فیلم به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری از ۱۶تا ۱۸ اسفندماه در نگارستان امام خمینی برگزار می‎شود.

وی افزود: در این سه روز سه کارگاه تخصصی با موضوعات مختلف برگزار می‎شود که روز اول شکل‎گیری فیلم با حضور بهنام بهزادی، روز دوم کارگاه با عنوان فیلم کوتاه و حسنات با حضور امرالله احمدجو و روز سوم کارگاه پژوهش در سینما با حضور استاد محمود تهامی نژاد برگزار می‎شود.

سعید عشاقی  ادمه داد: در این جشنواره همچنین از ۶ خیریه برتر تجلیل می‎شودو بزرگداشتی نیز برای دبیر هنری چهار دوره پیشین جشنواره یعنی زاون قوکاسیان برگزار می‎شود.

وی گفت: حدود ۳۰ نفر از فیلمسازان را دعوت کرده‎ایم ، هنرمندان زیدی علاقمند به حضور در این جشنواره بودند که ب علت کمبود بودجه نتوانسیم میزبان آنها باشیم.

جانشین رئیس جشنواره  ادامه داد: ایده‎های زاون قوکاسیان در جشنواره امسال نیز مورد توجه قرار می‎گیرد.

۶ استان جشنواره حسنات را همراهی میکنند

دبیر اجرایی این جشنواره نیز در این شست اظهار کرد: رستگاری، نیک اندیشی، حقوق شهروندی و زاینده رود موضوعاتی است که در این جشنواره پیگیری می‎شود.

وی گفت: سمنان، خراسان جنوبی، آذربایجان، فارس و البرز استان‎هایی هستند که در اکران فیلم‎های این جشنواره ما را حمایت می‎کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *