“دزدی” برنده جایزه فیلم کوتاه صربستان

فیلم کوتاه ˈدزدیˈ از محمد فراهانی فیلمساز ایرانی رتبه اول را در سومین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه پروکوپلیه صربستان کسب کرد.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایرنا ، روزنامه های صربستان امروز جمعه نوشتند: ژیکیتسا یوانوویچ مدیر سومین دوره جشنواره فیلم پروکوپلیه شب گذشته در مراسم پایانی آن گفت که در این جشنواره یک هزار و 118 اثر کوتاه در 5 بخش سینمایی، مستند، سرگرمی، تجربی و محلی از کشورهای مختلف به رقابت پرداخته بودند.

وی افزود: از فیلم های شرکت کننده در این جشنواره 38 فیلم توسط هیات داوران به مرحله رقابت راه یافت که در میان آنها، فیلم ˈمحمد فراهانیˈ فیلمساز ایرانی توانست رتبه اول را بدست آورد.

این جشنواره به مدت دو روز در شهر پروکوپلیه واقع در 270 کیلومتری بلگراد برگزار شد و آثار منتخب و برگزیده آن در اکران عمومی مورد استقبال مردم قرار گرفت.

فیلم های منتخب و برتر سومین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه پروکوپلیه صربستان قرار است ظرف یک ماه آینده در شهرهای مختلف این کشور از جمله بلگراد، نووی ساد و نیش نیز به اکران عمومی گذاشته شود.

فیلم کوتاه ˈدزدیˈ که در چهارمین جشنواره فیلم ˈمدیاویوˈ در مجارستان نیز شرکت کرده بود، روایت زندگی مادری است که بر سر دوراهی گذشتن از فرزند خود و نگه داشتن او باقی مانده است.

این فیلم نخستین تجربه فیلمسازی محمد فراهانی است.

۲ دیدگاه

  1. با سلام و خداقوت خدمت شما.سایت خوب و شکیلی دارید، بیننده را جذب می کند.فقط خواستم که در انتشار خبرهاتون کمی دقت بشه، فیلم فوق که زحمت خبرش را کشیده اید داستانی می باشد نه مستند.لطف کرده تصحیح شود .حق نگهدارتان .
    یا علی .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *