دبیر یازدهمین جشنواره فیلم دانشجویی «نهال»: دیگر از آن دو سکه هم خبری نیست

دبیر یازدهمین جشنواره فیلم و عکس دانشجویی «نهال» گفت: به دلیل کمبود منابع مالی سعی کردیم مانند سال‌های گذشته به دنبال جذب کمک‌های مالی از نهادهای علاقه‌مند به هنر باشیم؛ اما متاسفانه تاکنون به هر نهادی سینمایی که مراجعه کردیم موفق به دریافت کمک مالی نشده‌ایم.

علیرضا قاسمی؛ دبیر یازدهمین جشنواره فیلم و عکس دانشجویی «نهال»

به گزارش سینما فستیوال به نقل از سینماپرس، علیرضا قاسمی؛ دبیر یازدهمین جشنواره فیلم و عکس دانشجویی «نهال» با بیان این مطلب که بزرگترین مشکل جشنواره در تمام دوره‌هایش مساله مالی آن است، عنوان کرد: دوره نخست نهال با هزینه شخصی دانشجویان آن دوره برگزار شد و فرهاد توحیدی و احمد ضابطی جهرمی داوران آن دوره دو سکه هدیه جشنواره را برای تامین هزینه‌های دوره دوم نهال به دانشجویان اهدا کردند.

وی ادامه داد: متاسفانه طی این یازده سال تغییر زیادی حاصل نشده و تنها تغییر این است که دیگر از همان دو سکه هم خبری نیست! به دلیل کمبود منابع مالی سعی کردیم مانند سال‌های گذشته به دنبال جذب کمک‌های مالی از نهادهای علاقه‌مند به هنر باشیم؛ اما متاسفانه تاکنون به هر نهادی سینمایی که مراجعه کردیم موفق به دریافت کمک مالی نشده‌ایم.

دبیر جشنواره نهال از ارسال نامه‌ای به دفتر رئیس جمهوری خبر داد و توضیح داد: ما نامه‌ای را به دفتر رئیس جمهوری محترم ارسال کردیم و  ظرف دو روز به نامه پاسخ داده شد. این نامه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال طی مراحل پاسخگویی است و امیدوارم با توجه به برگزاری جشنواره در خردادماه هرچه زودتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا وزارت علوم با حمایت مالی خود به کمک جشنواره بیایند.

علیرضا قاسمی در خصوص تغییرات این دوره جشنواره توضیح داد: در دوره یازدهم شاهد تغییراتی در بخش فیلم و عکس و پوستر هستیم. بخش فیلم‌های نیمه بلند برای نخستین‌بار به جشنواره نهال اضافه شده و آثار ۳۰ تا ۴۵ دقیقه هم امکان شرکت در جشنواره را دارند. از نظر موضوعی نیز بخش فیلم جشنواره یازدهم به دو بخش اصلی (موضوع آزاد) و ویژه تقسیم شده است. بخش اصلی جشنواره مانند دوره‌های قبل پذیرای تمامی آثار دانشجویی خواهد بود. اما در بخش ویژه پذیرای آثار دانشجویان با تاکید بر نقش دانشجو در مناسبات اجتماعی و سیاسی هستیم.

وی افزود: در بخش عکس و پوستر نیز در دوره‌های گذشته تنها شاهد حضور پوستر فیلم‌ها و عکس پشت صحنه فیلم‌هایی بودیم که آن فیلم‌ها در جشنواره پذیرفته شده بودند؛  اما در این دوره در صورتی که عکاس یا طراح پوستر دانشجو باشد؛ می‌تواند عکس‌ها و پوسترهای خود را برای جشنواره ارسال کند. همچنین در بخش ویژه‌ای برگزیدگان ده دوره گذشته نهال به نمایش گذاشته خواهند شد.

دبیر جشنواره از استقبال خوب دانشجویان از جشنواره خبر داد و افزود: مساله‌ای که همواره جشنواره نهال به آن بالیده است، حضور فوق‌العاده دانشجویان در این رخداد سینمایی بوده است. دبیرخانه نهال در دوره گذشته شاهد ارسال فیلم از جای جای ایران بوده است. در این دوره نیز با استقبال مناسبی در سطح کشوری رو به رو شدیم. همین استقبال گسترده باعث شد امسال به جای انتخاب سه نفر هیات گزینش، هیاتی پنج نفره برای بازبینی فیلم‌های ارسالی انتخاب کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *