داورانی از آلمان، فرانسه و دانمارک در جشنواره فیلم کوتاه تهران

 داورانی از سوئیس، دانمارک، آلمان، فرانسه و ایران فیلم‌های مسابقه‌ بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه را داوری خواهند کرد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، اعضای هیأت داوران بخش مسابقه‌ی بین‌الملل سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران که از تاریخ ۲۲ مهرماه،  ۱۰۴ فیلم حاضر در بخش مسابقه‌ی بین‌الملل جشنواره را به داوری خواهند نشست معرفی شدند.

این هیات داوران با ترکیبی از اساتید دانشگاهی، مدیران فرهنگی و هنری، فیلم‌سازان، نویسندگان و تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون از چهار کشور اروپایی و ایران به شرح زیر است:

پرفسور لوزیانا یوهانا بادر از کشور سوئیس؛دارای مدارک آکادمیک: مدیریت هنر و رسانه از دانشگاه یوهانز کپلر، لینز اتریش،تهیه‌کنندگی فیلم و سینما از دانشگاه واشنگتن، آمریکا،آموزش روان‌پزشکی و مطالعات رسانه از دانشگاه زوریخ،مؤسس و مدیر اطلاع‌رسانی جی‌ام بی اچ  از سال ۲۰۱۳،استاد دانشگاه فریبورگ از سال ۲۰۱۳،مدیر پروژه آموزش عالی “سه‌گانه زوریخ-شانگهای- استکهلم” از سال ۲۰۰۹-۲۰۱۱،مدیر گروه و استاد کارشناسی ارشد فیلم دانشگاه هنر زوریخ از سال ۲۰۰۶-۲۰۱۲،معاون و استاد مطالعات سینما ویدئو و تحقیقات متعدد در دانشگاه هنر زوریخ از سال ۱۹۹۲-۲۰۰۶،مدرس و محقق مدرسه هنر زوریخ، از سال ۱۹۸۸-۱۹۹۲، رییس هیأت داوران جایزه فیلم برن، سویس ۲۰۱۴،رییس هیأت داوران بخش “ادیان چشم‌انداز واقعی” جشنواره بین‌المللی فیلم نئون ۲۰۱۳

کریستیان براد تامسن از کشور دانمارک؛ کارگردان، نویسنده، تهیه‌کننده، پخش‌کننده فیلم،دانش‌آموخته مدرسه فیلم دانمارک ۱۹۶۹،مدیر فستیوال اودنزه ۱۹۹۷-۲۰۰۵، کارگردانی فیلم‌های بلند: ایرنه عزیز ۱۹۷۱، سرچشمه دنیای من ۱۹۷۶، بچه‌های درد ۱۹۷۷، رویاها هنگام مرگ صدایی ایجاد نمی‌کنند ۱۹۷۹، چاقو در قلب ۱۹۸۱برنده‌ی جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم سن رمو، خانم‌ها روی سنگ‌ها ۱۹۸۳ برنده جایزه کارگردانی در جشنواره فیلم آتلانتیک و راهب غمگین ۱۹۹۸ برنده‌ی جایزه کارل توماس دریر، دانمارک، وی همچنین کارگردانی بیش از ۱۰ عنوان فیلم مستند را در کارنامه دارد که از آن جمله می‌توان به مستند‌های صدای ایران. محمدرضا شجریان ۲۰۰۶ و فاس بیندر. دوست داشتن بی‌ادعا ۲۰۱۴ اشاره کرد.

براد تامسن همچنین با آثار تألیفی خود در مورد سینما نیز شناخته می‌شود که از مهم‌تر آثار او می‌توان به گدار: از گانگسترها تا ارتش سرخ ۱۹۷۱، فیلم‌سازی سیاسی ۱۹۷۳، فاس بیندر: زندگی و کار ۱۹۹۱، هیچکاک،  کار و زندگی او ۱۹۹۰ اشاره کرد.

دکتر استر ونگر از کشور آلمان؛متولد ۳ آوریل ۱۹۵۸ در باد رایشن هال –آلمان،تحصیلات آکادمیک:کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های علوم تئاتری. ادبیات معاصر آلمان و علوم سیاسی از سال ۱۹۷۹-۱۹۹۹،تهیه‌کننده و مدیریت موسسه تلویزیونی مگاهرتز مونیخ ۱۹۸۷-۱۹۹۷،تدریس در رشته‌های خبرنگاری تصویری و تولید فیلم،رئیس هیأت‌داوران در “جشنواره ملل”در کشور اتریش در سال ۲۰۱۳،وی همچنین نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردانی فیلم‌های کوتاه و ۴۵ برنامه‌های تلویزیونی و فیلم بین سال‌های ۱۹۸۵-۲۰۱۴ در آلمان و اتریش را بر عهده داشته است.

کلود گیزارد از کشور فرانسه؛تهیه‌کننده و مدیر مرکز آموزش سینمای مستند آتلیه واران، وی دانش‌آموخته حقوق مدنی ست و از سال ۲۰۱۰مدیریت آتلیه واران در پاریس را بر عهده دارد. کلود گیزارد مدیریت انجمن جشنواره سینما رئال و مدیر برنامه تحقیق خلاقیت موسسه ملی سمعی بصری آی ان آ و نظارت بر تولید ۱۴۰۰ فیلم داستان، فیلم‌های کوتاه و فیلم‌های برگرفته از تئاتر و اپرا و تعداد زیادی فیلم‌های مستند را بر عهده داشته است. وی همچنین خبرنگار رادیو و تلویزیون و مدیر تولید در تلویزیون ملی او آرتی اف نیز بوده.

فرشته طائرپور از کشور ایران،نویسنده، تهیه‌کننده، مدیر موسسه “خانه” (خانه ادبیات و هنر جوانان)،تحصیلات:کارشناسی ادبیات انگلیسی از موسسه ادبیات و زبان‌های خارجی،دوره نویسندگی برای کودکان، مرکز فرهنگی آسیایی یونسکو، ژاپن  ۲۰۰۶،تهیه‌کنندگی بیش از ۲۵ فیلم بلند،۵۰ فیلم مستند و ۲۰۰۰۰ دقیقه سریال تلویزیونی،تهیه‌کنندگی مشترک در بیش از ۲۰ پروژه با کشورهای خارجی ازجمله آمریکا، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلستان، کره، تونس، کانادا و ترکیه،مدیریت مرکز نگارش ویرایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران ۱۹۸۲-۱۹۹۱،عضویت در سیفژ (سازمان بین‌المللی فیلم‌سازان کودک وابسته به یونسکو) ۱۹۹۴،عضو هیأت داوران چندین جشنواره داخلی و خارجی ازجمله فرانکفورت، قاهره، هند، مونترال، تهران، اصفهان، همدان،برگزارکننده جشنواره فیلم ایرانی “گفتگوی تمدن‌ها” در سازمان ملل، آمریکا ۲۰۰۱

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *