خبرهای جدید از بازار فیلم تهران / ۷۵ شرکت و خریدار خارجی؛ میهمان جشنواره فیلم فجر

مدیر امور بین الملل سازمان سینمایی با با تشریح شیوه جدید برگزاری بازار فیلم تهران در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر دوره سی و سوم، از حضور بیش از ۷۵ شبکه تلویزیونی، شرکت، مدیر فستیوال و میهمان در این بازار خبر داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، آرش امینی درباره آخرین وضعیت آماده‌سازی بازار فیلم تهران اظهار کرد: این بازار فیلم در طبقه دوم مجموعه پردیس سینمایی ملت تهران برگزار می‌شود و مختص ارائه و فروش فیلم‌های ایرانی است.

وی درباره برگزاری بازار فیلم جشنواره فجر با این شیوه توضیح داد: برگزاری بازار با این شیوه برای اولین بار است که در جشنواره فجر اتفاق می‌افتاد. کشورهای کمی در آسیا این نوع بازار جدید را دارند و معتقدیم که این نوع از برگزاری بازار می‌تواند بخشی زیادی از کاستی‌هایی که کارشناسان سینمایی درباره بازار فیلم جشنواره به آن اشاره می‌کنند را حل کند و یا به حداقل برساند.
مدیر بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر درباره تعداد آثاری که در بازار فیلم تهران عرضه می‌شوند، گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ اثر از صاحبان فیلم‌ها و تهیه‌کنندگان سینمای ایران جمع آوری شده است که در بخش‌های بلند، کوتاه، مستند و انیمیشن دسته‌بندی می‌شوند. تمام این فیلم‌ها روی یک سرور مرکزی بارگذاری شده و از در اتاق نمایش‌های کوچکی که تعبیه شده است، در اختیار خریداران خارجی قرار می‌گیرد.
امینی همچنین تاکید کرد: فیلم‌های حاضر در بازار فیلم تهران به انتخابات و تشخیص تهیه‌کنندگان سینمای ایران عرضه می‌شوند اما طبیعی است که تولیدات سال‌های اخیر در میان این فیلم‌ها بیشتر دیده می‌شود. ضمن آنکه در این بازار، غرفه‌های برای شرکت‌های ایرانی تولید‌ و پخش‌کننده آثار سینمای ایران پیش‌بینی شده است تا بتوانند با میهمانان خارجی به گفت‌وگو بنشینند.
مدیر بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر با ابراز خرسندی از استقبال شرکت‌های خارجی از بازار فیلم تهران و شیوه جدید عرضه محصولات ایرانی در آن، گفت: تاکنون بیش از ۱۰ شبکه تلویزیونی خارجی، بیش از ۱۵ مدیر فستیوال معتبر و ۵۰ شرکت مختلف خارجی از حدود ۷۰ کشور دنیا برای حضور در بازار فیلم تهران ثبت نام کرده‌اند و از پنجم تا دوازدهم اردیبهشت‌ شاهد حضور آن‌ها در پردیس سینمای ملت تهران خواهیم بود.
بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *