“خاطرات و کابوس های ناتمام” رو به پایان است

تدوین فیلم مستند “خاطرات و کابوس‌های ناتمام” به کارگردانی مرتضی اتابکی، توسط هایده صفی‌یاری به اتمام رسید.

علی رفیعی

به گزارش سینمافستیوال، این مستند قصد دارد، روایتی متفاوت از زندگی دکتر علی رفیعی کارگردان تئاتر و سینما را به تصویر بکشد.

این فیلم روایت تعطیلی نمایش “خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار از زندگی و قتل میرزا تقی‌خان فراهانی” است که قرار بود پس از ۳۵سال مجددا در سال ۱۳۹۰ به‌روی صحنه بیاید و بنا بر مشکلاتی این پروژه ناتمام ماند و دکتر رفیعی تصمیم گرفتند یک نسل جدید بازیگری را از میان ۵۰۰ متقاضی وهنرجو تربیت کنند و به جامعه‌ی تئاتر ایران معرفی کنند و هم‌چنین شکل‌گیری نمایش “یرما” را به وسیله‌ی این هنرجویان روایت می‌کند.

مستند بلند “خاطرات و کابوس‌های ناتمام” ۱۱۰دقیقه‌ای که فیلم‌برداری آن سه‌سال به‌طول انجامیده است، زندگی و دوران جوانی دکتر علی رفیعی در فرانسه نیز به تصویر کشیده شده‌است.

تدوین این فیلم که از فروردین سال جاری آغاز شده بود، هفته‌ی گذشته توسط هایده صفی‌یاری به اتمام رسید.

در حال حاضر مرحله‌ی صداگذاری این فیلم توسط حسن مهدوی در حال انجام است و هم‌زمان مراحل اصلاح رنگ و جلوه‌های ویژه‌ی تصویری را در استانبول ترکیه پشت سر می‌گذارد.

علاوه بر خانواده‌ی دکتر رفیعی، گلاب آدینه، ستاره اسکندری، تورج اصلانی، پانته‌آ بهرام، پرویز‌ پورحسینی، حمید پورآذری، رویا تیموریان، سیما تیرانداز، هانیه توسلی، محمد چرمشیر، مینا خسروانی، گوهر خیراندیش، سهیلا رضوی، امید روحانی، هما روستا، آیدا سرکیسیان، مریم سعادت، قطب‌الدین صادقی، سیامک صفری، سیف‌اله صمدیان، رضا کیانیان، هوشنگ گلمکانی، مهرانه مهین‌ترابی، حسن معجونی و مهدی هاشمی از جمله هنرمندانی هستند که از ویژگی‌های آثار علی رفیعی صحبت می‌کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *