حضور 3 فیلم ایرانی در جشنواره ی فیلم شانگهای

هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای با حضور بزرگان سینما افتتاح شد.

 جشنواره شانگهای

به گزارش سینما فستیوال، هفدهمین جشنواره فیلم شانگهای شب گذشته (شنبه) طی مراسم باشکوهی با حضور «نیکول کیدمن»، «ژان ژاک آنو»، «آنگ لی»، «جان وو»، «هیو گرانت»، «جکی چان» و بازیگران مطرح سینمای چین و کره روی فرش قرمز آغاز شد.

این مراسم در حالی در سالن اصلی شانگهای‌مدیا برگزار شد که همزمان از سوی خبرنگاران سراسر جهان به صورت زنده گزارش و ثبت می‌شد.

هیات داوران جشنواره به ریاست «آنگ لی» و با حضور «پیمان معادی»، کارگردان و بازیگر سینمای ایران در این مراسم معرفی شدند. پیمان معادی در کنفرانس خبری این جشنواره گفت که ایرانی ها فیلم های آسیایی را دوست دارند و خود او یکی از طرفداران سینمای چین است. معادی در این نشست از سینمای رو به رشد و تولید سالانه 150 فیلم در ایران صحبت کرد.

پس از آن فیلم‌های بخش مسابقه با نمایش آنونس آنها در مراسم افتتاحیه به نمایش درآمد که آنونس فیلم سینمایی «برف» ساخته مهدی رحمانی به عنوان نماینده سینمای ایران هم جز این آثار بود.

در بخش دیگری از این جشنواره به نام استعداد های تازه آسیا، دو فیلم “فرشته ها با هم می آیند ” ساخته حامد محمدی و “عصبانی نیستم” از ایران حضور دارند.

«برف» چهارشنبه این هفته در سانس 13:30 در سالن اصلی جشنواره شانگهای سنتر به نمایش درمی‌آید و پس از آن کنفرانس خبری فیلم در هتل کراون پلازا برگزار می‌شود.

جشنواره بین المللی فیلم شانگهای از 24 خرداد تا 1 تیر برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *