حضور سه فیلم از حوزه هنری کردستان در جشنواره پروین اعتصامی

فیلم های «مونس» به کارگردانی « ئه سرین محمودی» ، «پروانه ها»به کارگردانی «عدنان زندی» و «بوکه بارانه» به کارگردانی «ئاکو زندکریمی» از تولیدات حوزه هنری استان کردستان در جشنواره پروین اعتصامی حضور یافته است.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ،  امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان ضمن اعلام این خبرگفت : هیات انتخاب جشنواره پروین اعتصامی 85 فیلم داستانی راه یافته به بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره پروین اعتصامی را معرفی کردند.
وی افزود: این سه اثر از بین  580 فیلم داستانی که توسط هنرمندان و فعالان این حوزه به دفتر جشنواره ارسال شده بود، توسط هیات انتخاب به ریاست محمدرضا اصلانی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و موفق به حضور در جمع   85  فیلم داستانی راه یافته به  بخش رقابتی جشنواره شدند.
وی گفت : بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره  در بخش مسابقه نیلوفر زرین 78 فیلم داستانی شامل 41 فیلم از فیلمسازان زن با موضوع آزاد و 37 فیلم داستانی از مردان فیلمساز با موضوع زن انتخاب شده است که در این بین فیلم « مونس » به کارگردانی « ئه سرین محمودی » در بخش فیلمسازان زن ، و فیلم های « بوکه بارانه » ئاکو زندکریمی و « پروانه ها » عدنان زندی در بخش مردان فیلمساز با موضوع زن به بخش نهایی جشنواره راه پیدا کرده اند .
مرادی افزود : هشتمین جشنواره پروین اعتصامی  از بیست و هشتم  مهرماه تا دوم آبان ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
وی در پایان گفت : خوشبختانه فیلم های تولیدی حوزه هنری کردستان در تمامی دوره های این جشنواره حضور داشته و جوایزی را نیز دریافت کرده است .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *