حضور آئیش در جشنواره ی فیلم و عکس همراه تهران

فرهاد آئیش در بخش نگاه هنرمند این جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، فیلم می‌سازد.

 آئیش

به گزارش سینما فستیوال ، فرهاد آئیش درباره پذیرش ساخت فیلم با تلفن همراه گفت: هم اکنون ما در دوره‌ای از تاریخ زندگی می‌کنیم که موبایل یک پدیده به حساب می‌آید و زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، پس چشم‌پوشی از آن محال است. به جز این که از طریق موبایل، در هر لحظه از روز می توانیم ارتباط جهانی و بین‌المللی داشته باشیم، بیشتر دارندگان تلفن همراه یک دوربین هم در جیب خود دارند که این دوربین باعث می‌شود هر کسی عکاسی یا خبرنگاری را تجربه کند و از همه مهمتر قادر به ثبت کردن لحظه است.

وی ادامه داد: در گذشته ، خیلی اتفاقات می‌افتاد که از دوربین و اخبار دور بود ولی امروزه هر اتفاقی که می‌افتد به هر حال یک نفر از آن عکسی گرفته است. این که هر کدام از افراد جامعه یک عکاس هستند خیلی اهمیت دارد و خوبی جشنواره “فیلم وعکس تلفن همراه تهران” این است که عکاس بودن یا فیلمساز بودن را به چالش می کشد و این خیلی لذت دارد که می شود با یک چشم حساس به اطراف نگاه کرد.

آئیش هم‌چنین درباره موضوع فیلمی که قرار است بساز گفت: من یکی دو مرتبه به ایده فیلمی که می خواهم بسازم فکر کرده‌ام . در کل دلم می خواهد، لحظات زندگی را بدون این که دراماتیزه شده باشد با چشم دوربین تلفن همراه ببینم.

بخش نگاه هنرمند غیررقابتی بوده و آثار ساخته شده در زمان برگزاری جشنواره به نمایش در خواهند آمد.

جشنواره فیلم و عکس همراه تهران با موضوع فیلم و عکس‌های موبایلی، دومین دوره خود را از اسفندماه 1392 آغاز کرده و در شهریور ماه 1393 با نمایش آثار منتخب موبایلی برگزار می‌شود.

شرکت در جشنواره از طریق سایت www.tfpf.mobi امکان‌پذیر است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *