جیمز کامرون چگونه همزمان سه فیلم می‌سازد؟

جیمز کامرون یکشنبه شب در یک نشست پرسش و پاسخ در لس‌آنجلس، درباره فرآیند دشوار نگارش همزمان فیلمنامه سه گانه «آواتار»‌ توضیح داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، جیمز کامرون کارگردان سرشناس سینمای جهان در حال حاضر مشغول کار روی سه‌گانه جدید فیلم «آواتار» به صورت همزمان است تا آن‌ها را برای نمایش بین سال‌های 2016 تا 2018 آماده کند.
این کارگردان صاحب‌نام سینمای جهان در جریان برگزاری جشنواره «Hero Complex» در لس‌آنجلس از چگونگی نگارش همزمان سه فیلمنامه «آواتار» که کار بسیار دشواری است توضیح داد.
کارگردان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما در این‌باره گفت: چالش نگارش همزمان سه فیلمنامه را تجربه کردیم که به سبب برنامه‌ریزی برای نگارش آن‌ها در مدت زمانی محدود و آغاز فیلمبرداری همزمان کار بسیار دشواری در پیش داشتیم. بنابراین می‌دانستیم که باید در یک فرآیند موازی با چند نویسنده دیگر کار کنم و از این رو سه تیم نویسندگی که هر کدام مسئول یک فیلمنامه بودند را در کنار هم قرار دادیم و این تیم شامل خودم و نویسندگان هر یک از این سه فیلمنامه است. این کارگردان هالیوودی در ادامه افزود: من در هر سه فیلم حضور دارم و البته هر یک از آن‌ها دارای فیلمنامه‌ای مستقل هستند. کار منحصر به فردی که انجام دادیم آن بود که مدت شش ماه و هر روز هشت ساعت را با نویسندگان فیلمنامه سپری کردیم و با بررسی تمامی اجزای داستان ترتیبی فراهم دادیم که هر سه فیلم ارتباطی منطقی با هم داشته باشند. برای مثال نویسندگان قسمت دوم سه‌گانه به خوبی از آنچه در قسمت اول و قسمت سوم نیز روی می‌دهد باخبر هستند. همگی در تلاشیم در فیلمنامه‌نویسی واقعا جذاب، خلاق و نوآور باشیم. سه‌گانه جدید «آواتار» که آن را با سه‌گانه «پدرخوانده» مقایسه می‌کنند در حال حاضر به صورت همزمان در مرحله تولید قرار دارد و قرار است به ترتیب در سال‌های 2016 و 2017 و 2018 راهی سینماهای جهان شود.
فیلم سه‌بعدی «آواتار» در سال 2009 به فروش مجموع بیش از 2.7 میلیارد دلاری در سینماهای جهان دست یافت که از میزان فروش دو میلیارد دلار در گیشه بین‌المللی و 760 میلیون دلار در سینماهای آمریکا به‌دست آمد.

منبع: ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *