جهانگیر الماسی: جشنواره مقاومت کاستی‌های فجر را جبران می‌کند

جهانگیر الماسی در مورد جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت می‌تواند تمام کاستی‌های جشنواره فجر و نیاز واقعی سرزمین و انقلاب را جبران کند. جشنواره فجر جشواره هنری است اما جشنواره مقاومت جشنواره‌ای اعتقادی و ارزشی است.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، جهانگیر الماسی درباره لزوم برگزاری این رویداد سینمایی گفت: نام جشنواره فیلم مقاومت تعیین کننده مختصات اصلی جشنواره است انقلاب، ضرورت انقلاب، پیشینه انقلاب، رویاهای فردا، آرمان‌های ملی و آدم‌هایی که با جان و حضور خود راه را در سال‌های دفاع مقدس هموار کردند این‌ها محورهایی است که باید در جشنواره مقاومت به آن‌ها توجه شود.

وی با بیان اینکه در این مقطع ارق فکری، هیجان‌ها و احساسات برای ما کارا نیست، افزود: در این مقطع باید به کالبدشکافی دقیق به برنامه‌های امروز و فردای کشور، سرنوشت جوان‌ها و آینده کشور فکر کنیم.

بازیگر “شبح کژدم” خاطرنشان کرد: در ۸ سل دفاع مقدس رزمندگانی داشتیم که قضاوت‌های آنها بر اساس پاکدامنی و شرافت بود ضمن اینکه بر اصولی پایبند بودند ا آنجا که موارد را نگفتند و این پایبندی را بر اساس مختصاتی که از انقلاب و آرمان‌های ملی و انقلاب توسط قائمین انقلاب تعریف شده بود مشخص است. البته باید دید آن‌ها که پایبند بودند اصول زندگیشان چگونه است و آنهایی که بر اساس منافع فردی فکر می‌کردند و منافع ملی را بر منافع فردی قربانی کردند زندگیشان چگونه است. جشنواره فیلم مقاومت بستری است برای طرح چنین سینمایی.

او با بیان اینکه متاسفانه در این ژانر تماشاچی ما عادت کرده کلیه شخصیت‌ها را ابله و عقب مانده بداند و در ظرفیت داستانی این آثار یا به دنبال هیجان و احساسات آن‌ها باشد، افزود: در این نوع ژانر‌ها کمتر می‌بینیم که در فیلمی با آدم‌هایی که با عقل تصیمیم می‌گیرند و یا بر اساس مناسبات اجتماعی صورت می‌گیرند به آن‌ها پرداخته شود.

این بازیگر سینما در ادامه بیان کرد: توقع ما از سینمای ملی ایران این راهی نیست که سینمای آمریکا رفته است زیرا سینمای آمریکا متعلق به سیستم اجتماعی و جامعه آمریکایی و داشته‌های اقتصادی صرف است ضمن اینکه به دنبال منافع اقتصادی برای تولیدکننده‌ها و تهیه کنندگان فیلم‌ها است درحالیکه در کشور ما که برای حل جنگ جان و خون استوانه حضور بوده، منافع فردی پاسخگو باشد.

الماسی همچنین خاطرنشان کرد: سینمای ما بر تکیه بر مبانی عقلی و شعور و البته و باور و ایمان از دنیایی باید صحبت کند که رویای ملت است و رویایی که جایگاه واقعی جوان‌های ما باشد.

کارگردان «رنج و سرمستی» با بیان اینکه خوشحالم این جشنواره سالانه شده است، گفت: جشنواره فیلم مقاومت می‌تواند تمام کاستی‌های جشنواره فجر و نیاز واقعی سرزمین و انقلاب را جبران کند. جشنواره فجر جشواره هنری است اما جشنواره مقاومت جشنواره‌ای اعتقادی و ارزشی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *