جنجالی ترین کنفراس خبری کن با استالونه و شوارتزنگر

استالونه و شوارتزنگر کن را به دوران شکوه قهرمان های اکشن بردند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از هالیوود ریپورتر،کنفرانس خبری  روز یکشنبه فیلم جدید استالونه با رکورد بیشترین ستاره های حاضر روی سن در این دوره، برگزار شد.

خالق مجموعه، سیلوستر استالونه سوار بر یک تانک، به همراه گروه مسن ولی همچنان عضلانی اش به هتل کارلتو رفتند تا جلسه پرسش و پاسخ یک ساعته ای را برگزار کنند که پر بود از تکه پرانی، رجز خوانی و مرور خاطرات خوش روزهای شکوه قهرمان های اکشن دهه 80 سینما.

وقتی یکی از خبرنگاران این سوال محتوم را پرسید که این گروه کی می خواهند خودشان را بازنشسته کنند، استالونه گفت: ” ما بچه هایی هستیم که آرتروز داریم. ما تا ابد جوانیم!” بعضی با کف زدن و بعضی با هو کردن به این حرف استالونه واکنش نشان دادند.

وقتی بحث جدی تر شد، استالونه در مورد سیر تکامل مجموعه Expendables توضیح داد: “وقتی اولین فیلم را ساختم، نمی دانستم کدام طرفی باید بروم. بیشتر یک کار تجربی دراماتیک و سنگین بود. در دومین فیلم، به نظرم بیش از اندازه به کمدی و تکه پرانی وارد شدیم… فکر کنم در سومین فیلم، بالاخره کارمان را درست انجام بدهیم. یک جورایی مثل ازدواج کردن است.” در اینجا لبخندهای بزرگی صورت گروه بازیگران سن و سالدار و باتجربه در طلاق و ازدواج را پوشاند.

استالونه همین طور اعلام کرد که نسخه سوم Expendables  برخلاف دو فیلم قبلی که هر دو درجه R داشتند، با درجه PG-13  عرضه خواهد شد. او گفت:”ما می خواهیم به بیشترین تعداد مخاطبی که ممکن است دسترسی داشته باشیم. ولی فیلم خیلی به R نزدیک است. لب مرز است. باور کنید.”

پاتریک هیوز کارگردان جوانی که در سابقه اش ساخت فیلم اکشن تپه قرمز (2010) دیده می شود، در جواب این سوال که کار کردن با این همه استعداد قدیمی برایش چطور بوده، خاطره کودکی اش را تعریف کرد؛از زمانی که اولین دوربین اش را با پول پخش کردن روزنامه خرید. فیلمی که ساخت 23 ثانیه بوده شامل به آتش کشیدن عروسک هان سولو به وسیله عروسک رمبو با یک اسپری حشره کش قابل اشتعال. او کار کردن با این شمایل های سینمایی را “تاحدودی سوررئال” توصیف کرد. در طول جلسه، او بزرگ ترین چالش اش در ساخت فیلم را برنامه ریزی آن دانست که به خاطر حجم بالای تعهدات بازیگران بود.

هریسون فورد، عضو جدید مجموعه، گفت که در ساخت فیلم خیلی به او خوش گذشته و استالونه توضیح داد که چطور آنها صحنه های خلبانی فورد را به فیلم اضافه کرده اند تا مهارت های واقعی او در خلبانی هلیکوپتر را به نمایش بگذارند.

استالونه و شوارتزنگر، به همان روش دوران طلایی سینمای اکشن، بیشتر توجهات را به خودشان جلب کرده بودند و در مورد رقابتشان در دهه 80 و اوایل 90 صحبت می کردند. گفتگوهای آنها بین متلک های دوستانه و ابراز احترام دوجانبه در نوسان بود.

استالونه تعریف ها را وقتی به اوج رساند که گفت: “با اینکه او بازوهای بزرگی دارد، اما مغز بزرگتری دارد. ما از بسیاری جهات، بسیار به هم شبیه هستیم. ما تقریبا شبیه محمدعلی کلی و جو فریزر هستیم. خدا را برای وجود آرنولد شکر می کنم. چون باعث می شود سخت تر کار کنم.”

شوارتزنگر هم در پاسخ گفت: “با اینکه ما رقیب بودیم، ولی او همیشه برایم الهام بخش بود.” و از احترام عمیقش به استعداد استالونه به عنوان یک نویسنده، کارگردان، موسیقی دان و حتی نقاش گفت. البته اذعان کرد که نقاشی های استالونه را نگه نمی دارد!

وقتی یکی از خبرنگاران پرسید کدام نقش همدیگر را دوست داشته اند بازی کنند، شوارتزنگر به همان حالت آشنای همیشگی اش به صورت مرد گنده شوخ طبع برگشت و گفت: “فکر کنم فیلم وایسا! یا مامانم الان شلیک می کنه (محصول 1992 و یک شکست واقعی هم از نظر منتقدان و هم گیشه). فکر کنم اسلای (سیلوستر) تو اون فیلم پوشک بچه پاش بود که خیلی بانمکش می کرد.”

استالونه هم جواب داد که: “تو یه فیلمی نداشتی که توش همش یه بچه بغلت بود؟” اشاره به فیلم جونیور (1994) که شوارتزنگر نقش دانشمندی را بازی می کرد که همیشه بچه ای در آغوش دارد.

گیبسون با ریش تاثیرگذارش در طول جلسه کم حرف بود ولی اینجا میان بحث وارد شد و گفت که رقابت بین مردان عضلانی دهه 80 واقعا “سفت” و سخت بوده و ولی همه باید بپذیریم که در 2014 دیگر چندان “سفت” و سخت نیست. جمعیت با خنده او را تشویق کردند.

Expendables 3 مراحل پس تولیدش را می گذراند و قرار است 15 آگوست امسال اکران شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *