چه کسانی به “تورنتو” راه می یابند؟

Venice and Toronto 2014 contenders composite

به گزارش سینما فستیوال، جشنواره ی تورنتو از دیگر جشنواره های مهم پاییزه ی سینمایی است. جشنواره ای که می تواند از چندین مدعی برای جایزه ی اسکار سال بعد پرده برداری کند.

سایت گاردین از حالا به پیش بینی فیلم های انتخابی جشنواره ی تورنتو پرداخته است:

 

gone girl

Gone girl

بعد از “social network” و “the girl with the dragon tattoo” و “house of cards”  دیوید فینچر بهترین موقعیت را برای ساخت فیلم را اقتباسی از رمانی به همین نام از گیلیان فلین دانسته است. داستان فیلم جدید فینچر مربوط به پرونده قتل زنی است که شوهر او با بازی بن افلک متهم اصلی است.

trash

Trash

کسانی که به دنبال فیلم هایی مانند “میلیونر زاغه نشین” هستند می توانند منتظر اکران فیلم “trash” باشند. “Trash” به کارگردانی استفان دالدری و نویسندگی ریچارد کرتیس داستان بچه های خیابانی در فلیپین است که بسته ای را پیدا می کنند و پس از آن می فهمند که صاحب آن بسته به دنبال آنها است. دالدری برای تمامی فیلم های بلند خود نامزد جایزه ی اسکار شده است. فیلم “میلیونر زاغه نشین” در جشنواره ی تورنتو جایزه ی بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را توانست کسب کند ولی پس از آن جایزه ی بهترین فیلم اسکار را از آن خود کرد. با این حساب تورنتو این بار با نگاه دیگری به این فیلم می پردازد.

birdman

Birdman

این فیلم داستان بازیگر میانسالی است که سعی دارد در تئاتر برادوی بماند. کارگردانی و نویسندگی این فیلم برعهده ی الکساندرو گنزالس است.

men women& children

Men women& children

موفق ترین فیلم جیسون ریتمن فیلم “up in the air” بوده است که توانست از جشنواره ی تلوراید سود زیادی ببرد. این فیلمساز مطمئنا بیشتر از بقیه تحت فشار است تا به تورنتو  وفادار بماند زیرا جشنواره ی تورنتو همیشه پذیرای فیلم های خانواده ی ریتمن بوده است. پس جای تعجب است که فیلم او که درباره ی رابطه ی نوجوانان با پدر و مادرنشان است در جایی غیر از تورنتو اکران شود.

fury

Fury

احتمالا برد پیت از فیلم “inglorious bastards” لذت زیادی برده است که تصمیم گرفته است دوباره در چنین فیلمی بازی کند. دیوید آیرز کارگردان این فیلم است و بازیگرانی مانند مایکل پنا، لوگان لرمن از دیگر بازیگران این کار هستند.

Suffragette

Suffragette

فیلم “suffragette” که فیلمبرداری آن از ماه آوریل شروع شده است بعید است بتواند به جشنواره های پاییزی برسد. با این حال اگر بتوانند به موقع خود را به جشنواره ها برسانند، تورنتو جای مناسبی برای این فیلم است. “سارا گاورون” کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد و مریل استریپ نقش اول این فیلم را بازی می کند. این فیلم در مورد جنبش زنان در انگلیس در اواخر قرن 19 است.

The Imitation Game film still

The imitation game

این فیلم با بازی “بندیکت کامبربج” داستان نابغه ی رمزگاری است که کدهای آلمانی را شکست. با بودن هاروی ونیستن (تهیه کننده ی آمریکایی) پشت این فیلم، تورنتو همانند سکوی پرتابی به اسکار برای این فیلم خواهدبود.

Reese Witherspoon in Wild

Wild

کارگردان کانادایی “جین مارک ولی”، فیلم جدید خود، اقتباسی از ماجراجویی چریل استریر را به تصویر می کشد.  ریس ویتراسپون در این فیلم بازی می کند و تهیه کنندگی این فیلم را نیز برعهده دارد.

24/09/13 First day of filming around  re Stephen Hawking film

Theory of everything

فیلم دیگر زندگی نامه ای بریتانیایی بر اساس زندگی استفان هاوکینز فیزیکدان به کارگردانی و تهیه کنندگی جیمز مارش ساخته شده است. برخلاف “the imitation game” این فیلم تماما انگلیسی است و تهیه کنندگی آن نیز بر عهده ی شرکت “working title film” بوده است.

A Most Violent Year

a most violent year

جی سی چندور با فیلم آخر خود “all in lost” پا به سطح بالاتری گذاشت. حالا چندور با این فیلم به سراغ داستان افسانه ای در نیویورک در سال های 1980 رفته است.

Into the Woods

Into the woods

استفان سوندهیم با داستان تخیلی جدید خود رکورد فروش کریسمس را نشانه گرفته است و به همین دلیل تورنتو که دیرتر از دو جشنواره ی دیگر برگزار می شود بهترین گزینه برای این فیلم است. جانی دپ، مریل استریپ و امیلی بلانت از بازیگران این فیلم هستند.

جشنواره ی بین المللی فیلم تورنتو از 13 تا 23 شهریور (4تا 14 سپتامبر) برگزار خواهد شد.

منبع: سایت گاردین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *