جشنواره ونیز با “عصر طلایی” خاتمه می یابد

هفتادویکمین جشنواره‌ی فیلم ونیز با نمایش فیلم «عصر طلایی» در مراسم اختتامیه پایان خواهد یافت.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، فیلم «عصر طلایی» ساخته‌ی «آن هویی» کارگردان هنگ‌کنگی، فیلم اختتامیه‌ی هفتادویکمین جشنواره‌ی فیلم ونیز، قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان خواهد بود.

این فیلم با بازی «تانگ وی» در نقش اصلی روایتگر زندگی «ژیائو هونگ» یکی از افراطی‌ترین و جنجالی‌ترین نویسندگان زن چین در قرن بیستم میلادی است.

«آن هویی» کارگردان فیلم اختتامیه‌ی جشنواره‌ی ونیز امسال یکی از داوران بخش بین‌المللی افق‌های جشنواره‌ی ونیز است که در کنار اعضا به انتخاب برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم و دیگر جوایز در این بخش خواهد پرداخت.

این کارگردان به‌عنوان اولین زن برنده‌ی جایزه‌ی دستاورد سینمایی از جوایز فیلم آسیا موسوم به اسکار سینمای آسیا، تا کنون نزدیک به 30 فیلم ساخته است و یکی از چهره‌های شاخص موج نوی سینمای هنک‌کنگ در 1970 و 1980 محسوب می‌شود و پیش از این نیز در سال 2011 با فیلم «یک زندگی ساده» تحسین منتقدان جشنواره‌ی فیلم ونیز را برانگیخته بود.

جشنواره‌ی فیلم ونیز نخستین‌بار در سال ۱۹۳۲ میلادی بر‌گزار شد و در کنار جشنواره‌هایی مانند کن و برلین از مهم‌ترین رخدادهای سینمایی اروپا و جهان به‌شمار می‌آید.

هفتادویکمین دوره‌ی این جشنواره‌ی معتبر به‌عنوان قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان از تاریخ 27 اوت تا پنجم سپتامبر (پنجم تا پانزدهم شهریور) در ایتالیا برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *