جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات

پنجره پنجمين جشنواره حسنات گشوده شد برنامه ريزي براي برگزاري پنجمين جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات همزمان با ديدار مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان با رئيس جشنواره حسنات آغاز شد.

جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ستاد خبري پنجمين جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان، حجت الاسلام رضا صادقي، مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان در ديدار با رئيس جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان، وقف را يکي از شاخههاي اصلي احسان و نيکوکاري دانست و اظهار داشت: برگزاري جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان ميتواند در تبيين ابعاد مختلف وقف در سطح جامعه نقش بسزايي داشته باشد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر بسياري از افراد جامعه وقف را فقط ساخت مسجد ميدانند و تمايلي به وقف در ديگر امور ندارند، ادامه داد: در اين راستا ضروري است که فيلمسازان و هنرمندان که بهترين ابزار اطلاعرساني را در دست دارند توليد آثار خود را به سمت شناساندن ظرفيتهاي امور وقفي سوق دهند و اذهان عموم جامعه را در راستاي وقفهايي که نياز روز جامعه هستند معطوف سازند.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان ضمن اعلام هرگونه همکاري مادي و معنوي در خصوص برگزاري پنجمين جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان گفت: اين اداره کل آمادگي اين را دارد که کارشناسان خود را براي برگزاري دورههاي آموزشي در کارگاههاي تخصصي از ايده تا فيلم نامه معرفي کند.
وي همچنين توليد فيلم در حوزه وقف و به ويژه معرفي موقوفات اصفهان را ضروري عنوان کرد و بيان داشت: در اين زمينه نيز اعلام ميداريم که در خصوص تامين هزينه براي توليد فيلم در حوزهي موقوفات و وقف را عهده دار خواهيم بود.

حجت الاسلام صادقي در خصوص کمک مادي به برگزاري پنجمين جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات نيز اظهار داشت: در حد توان در خصوص هزينههاي برگزاري اين دوره از جشنواره نيز همکاري خود را با عوامل برگزاري جشنواره ملي فيلم کوتاه حنات اصفهان اعلام ميداريم.
حسين ملايي، رئيس جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان نيز در ادامه اين نشست به ارتباط مستقيم احسان و نيکوکاري با وقف اشاره کرد و افزود: جشنواره حسنات فرصتي طلايي است که ميتوان با استفاده از ظرفيتهاي آن موضوعات وقف را براي اقشار مختلف جامعه تبيين کرد.

وي به تاثير فيلم بر روي اذهان عموم اشاره کرد و افزود: امروزه و با توجه به اقتضاي زمان بايد از موثرترين روش براي ترويج ارزشهاي اسلامي استفاده کرد که در حال حاضر بهترين ابزار توليد فيلم است.
رئيس جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان با اشاره به اينکه  اضافه شدن موضوع وقف به موضوعات جشنواره حسنات ضروري است، ادامه داد: وقف احسان ماندگار است و مسئولان اوقاف بايد تمام توان خود را براي استفاده از جشنواره حسنات بکارگيرند.
گفتني است که در پايان اين نشست مقرر شد تفاهمنامهي همکاري بين مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان و رئيس جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان در راستاي هر چه باشکوهتر شدن برگزاري پنجمين جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان منعقد گردد.

۲ دیدگاه

  1. باعرض سلام و خسته نباشید.بنده یه چند روزی هست که دارم تلاش میکنم تو این جشنواره ثبت نام کنم اماموفق نمیشوم یعنی اصلا گزینه ثبت نام تو سایتتون قرار داده نشدهو هر چی با شماره ای که قرار داده اید تماس میگیرم اشتباه است. از شما خواهشمندم منو راهنمایی کنید تا بتونم توی جشنوارتون شرکت کنم.ممنون

    1. سلام
      این خبر مربوط به اردیبهشت ماه 93 می باشد .
      لطفا برای ثبت نام در جشنواره ها به سایت اصلی جشنواره مورد نظر مراجعه کنید .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *