حضور ۹ فیلم آسیایی در جشنواره ی فیلمــکس توکیو

جشنواره فیلمکس توکیو “Tokyo Filmex Festival”  از ۲۰ تا ۳۰ نوامبر ( ۲۹ آبان تا ۹ آذر ) در توکیو برگزار می شود

FILMEX

به گزارش سینما فستیوال ، جشنواره فیلمکس توکیو “Tokyo Filmex Festival” در بخش بین المللی خود ۹ فیلم دارد که شامل فیلم “alive” به کارگردانی “پارک جونگبام”  که در جشنواره ی لوکارنو “Lucarno Film Festival” اکران شده بود، می شود.

از نکات برجسته ی این جشنواره  ، اکران فیلم های شناخته شده ای  مثل فیلم “Theeb” به کارگردانی ناجی ابو نوار برنده ی بخش بهترین کارگردانی افق های جشنواره ی ونیز “Venice horizons” و فیلم “A girl at my door” به کارگردانی پی و جانگ جولای  که برای بخش “Un certain regard” انتخاب شده بود ، می باشد .

تنها فیلم ژاپنی ای که در این رقابت حضور دارد ، فیلم “ایزومی تاکاهاشی”  به نام “Dari marusan” است. کار قبلی این کارگردان “I am not the world you want to change” بود که در جشنواره ی فیلمکس سال ۲۰۱۲ اکران شد.

ریاست این جشنواره بر عهده ی کارگردان چینی به نام “Jia Zhangke” است و فیلمبردار ژاپنی “Katsumi Yangagijima” ، “Yuko Nakamura” ، منتقد ژاپنی “chang yann” و تهیه کننده ی آمریکایی “Richard Lormand” ستاد اجرایی این جشنواره را تشکیل می دهند.

این فستیوال با فیلم درام “Shinya Tsukamoto” درباره ی جنگ جهانی دوم به نام “Fires on the plain” افتتاح می شود و اختتامیه ی این جشنواره با فیلم ” Maps to The stars” به کارگردانی “David Cronenberg” برگزار خواهد شد . از این کارگردان دو فیلم دیگر “Crimes of the future 1970” و “Stereo 1969”  نیز اکران خواهد شد. بخش ویژه ی دیگر این جشنواره به ۳ فیلم موج نو از سال های ۱۹۶۰ اختصاص داده شده است.

همچنین جشنواره ی فیلمکس”Filmex Festival” در تاریخ ۲۴ تا ۲۹ نوامبر کارگاه استعدادیابی برای کارگردانان و تهیه کنندگان آسیایی برگزار می کند.

منبع : ورایتی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *