8 فیلم كوتاه از فیلم‌سازان مطرح سینمای ایران در جشنواره فیلم كوتاه

8 فیلم كوتاه از آثار شیردل، شهید ثالث، زرین‌کلک، مثقالی و صادقی كه از تولیدات كانون پرورشی فكری كودكان و نوجوانان هستند، در بخش جنبی سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم كوتاه تهران به نمایش در می‌آید.

سینما فستیوال

به گزارش سینمافستیوال به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره فیلم كوتاه تهران با همكاری كانون پرورشی فكری كودكان و نوجوانان مجموعه‌ای از آثار كوتاه، ارزشمند و كمتر دیده شده فیلم‌سازان صاحب سبك سینمای ایران را كه مخاطبان سینما و به ویژه نسل‌های جدید امكان تماشای آن‌ها را بر روی پرده سینما نداشته‌اند، به نمایش می‌گذارد.

با توجه به اینكه تمامی این آثار به صورت كوتاه تولید شده و جزو اولین ساخته‌های فیلم‌سازان اشاره شده هستند و زمان تولید آن‌ها به مراحل اولیه رشد این هنرمندان در سینما برمی‌گردد، فرصت‌های نمایش محدودی در اختیار داشته و كمتر در معرض قضاوت كارشناسان، هنرمندان ، اهالی رسانه و مخاطبان قرار گرفته‌اند. بنابراین، این بخش از جشنواره بین‌المللی فیلم كوتاه تهران علی رغم كهن بودن تولیدات خود، می‌تواند مثل سایر بخش‌های این رویداد برای مخاطبان طراوت و تازگی داشته باشد. قطعا رویارویی با اولین اثر یك استاد سینما می‌تواند جذاب و حاوی نكات ارزشمندی باشد.

همچنین امكان بررسی چگونگی رشد یك فیلمساز و مولفه‌های تكرار شونده آثارش كه هویت سینمایی وی را ساخته، در حد قیاس اثر اول با آثار متاخرش كه دسترسی به آن‌ها امكان‌پذیر است، فراهم شده است این فیلم‌ها در یكی از بخش‌های جنبی و غیر رقابتی جشنواره به نمایش درمی آیند و پس از سال‌ها در این رویداد تصاویری از فیلم‌های شاپور قریب خالق “هفت‌تیرهای چوبی” و سهراب شهید ثالث خالق “طبیعت بی‌جان” از فیلم‌سازان مطرح نسل اول سینما و بنیان‌گذاران موج نوی سینمای ایران در اواخر دهه پنجاه، نورالدین زرین‌كلك پدر پویانمایی ایران، فرشید مثقالی تصویرگر مطرح كتاب‌های كودكان و نوجوانان و برنده جایزه هانس كریستیان آندرسن، علی اكبر صادقی نقاش تصویرگر و انیماتور مطرح ایران بر پرده سینمای پردیس ملت نقش می‌بندد.

سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم كوتاه تهران از 22 تا 27 مهر ماه سال جاری در پردیس سینمای ملت برگزار می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *