نمایش 11 فیلم ایرانی در جشنواره بین المللی فیلم بوسان کره جنوبی

نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کره جنوبی از شب پنجشنبه با حضور 313 عنوان فیلم از 79 کشور جهان در شهر بوسان آغاز شد.

 سینما فستیوال

به گزارش سینمافستیوال به نقل از ایرنا ، در این جشنواره که از معتبرترین جشنواره های فیلم آسیا و جهان محسوب می شود و تا 19 مهر ماه ادامه خواهد داشت، آثار 11 فیلسماز کشورمان نیز به نمایش در می آید.

رخشان بنی اعتماد، کمال تبریزی، هومن سیدی ،سامان سالور، صفی یزدانیان، نرگس آبیار، جمشید محمودی، محمدمهدی عسگرپور، پناه برخدا رضایی، ندا آصف و فرنوش عابدی از جمله نفراتی هستند که آثارشان در این دوره از جشنواره به نمایش در می آید.

همچنین در این دوره از جشنواره 132 اثر که نخستین تجربه جهانی و بین المللی خود را تجربه می کنند، به نمایش گذاشته می شود.

جشنواره بین المللی فیلم بوسان که فعالیت آن از سال 1996 آغاز شده، تمرکز بر نمایش و معرفی آثار سینمای آسیا به جهان را به عنوان یکی از اهداف مهم خود ذکر کرده است.

از آغاز فعالیت این جشنواره، حضور آثار سینماگران کشورمان در آن پررنگ بوده و تاکنون آثاری همچون، دانه های ریز برف، نفس عمیق، لطفا مزاحم نشوید، یک حبه قند، سفر و … در آن به نمایش گذاشته است.

جشنواره بوسان از 12 بخش اصلی تشکیل شده که در بخش غیر رقابتی (پنجره ای به سینمای آسیا) هفت فیلم “آمین خواهیم گفت”، “شیار 143″، “دختر، مادر، دختر”، “چند متر مکعب عشق”، “میهمان داریم”، “طبقه حساس” و “قصه ها”، به ترتیب به کارگردانی سامان سالور، نرگس آبیار، پناه برخدا رضایی، جمشید محمودی، محمد مهدی عسگرپور، کمال تبریزی و رخشان بنی اعتماد از ایران حضور دارند.

57 فیلم از 28 کشور جهان در این این بخش به نمایش گذاشته می شود.

در بخش رقابتی یا موج نو که 12 اثر از فیلمسازان دنیا به نمایش در می آید، 2 اثر از کارگردانان کشورمان با عنوان “در دنیای شما ساعت چند است” و “سیزده” به کارگردانی صفی یزدانیان و هومن سیدی حضور دارند.

بخش رقابتی و غیررقابتی فیلم های کوتاه، مستند و کودک نیز بخش دیگر این جشنواره است که ندا آصف و فرنوش عابدی با دو فیلم کوتاه خود به نام های “دوپاره یک واقعیت” و “درخت پیر” در بخش فیلم کوتاه حضور دارند.

بزرگداشت سینماگران کره بخش دیگر این جشنواره است.

جوایز در نظر گرفته شده برای این رویداد هنری، 30 هزار دلار به دو فیلم برتر بخش موج نو،10 هزار دلار به بهترین فیلم مستند، 10 هزار دلار به برترین فیلم کوتاه، 5 هزار دلار به بهترین بازیگر مرد و زنی که دارای نخستین تجربه بازیگری باشد و… اعلام شده است.

همچنین اصغر فرهادی و فاطمه معتمد آریا از کشورمان نیر در هیات داوران دو بخش مجزای نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم بوسان کره جنوبی حضور دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *