جشنواره ادینبورگ اسکاتلند و مرور سینمای ایران

فهرست اسامي فيلم هاي حاضر درشصت و هشتمين دوره جشنواره بين المللي فيلم ادينبورگ اسکاتلند منتشر شد.ضمن آنکه بخش مرور بر فيلم هاي سينماي ايران هم از بخش هاي جنبي جشنواره است.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، فيلم  «به نيويورک خوش آمديد» ساخته جديد ايبل فرارا و با شرکت ژرار دوپارديو براي نخستين بار در جشنواره ادينبورگ به نمايش در مي آيد.
در ميان 156 فيلم که در جشنواره به نمايش در مي آيند نام فيلم هايي چون  «يک مرد تحت تعقيب» که فيليپ سيمور هافمن بازيگر فقيد آمريکايي براي آخرين بار پيش از مرگ در آن نقش آفريني کرد به چشم مي خورد.
از ديگر فيلم ها مي توان به  «برف روب» اثر بونگ جونگ هو فيلمساز اهل کره جنوبي اشاره کرد.بخش جنبي  «روياي آمريکايي» جشنواره هم به عنوان ستايشي از سينماي مستقل آمريکا در اين دوره فعال تر از پيش برگزار خواهد شد.
«اسکلت هاي دوقلو» ساخته کريگ جانسن ، «جو» به کارگرداني ديويد گوردون کريگ و با نقش آفريني نيکلاس کيج و «هليون» اثر کات کندلر از جمله آثاري هستند که در اين بخش به نمايش در مي آيند.
اين دوره از جشنواره از 18 تا 29 ژوئن (18 خرداد تا 7 تير) در ادينبورگ اسکاتلند برگزار خواهد شد.47 کشور فيلم هايي را در جشنواره دارند و يازده عنوان فيلم براي نخستين بار در اين جشنواره روي پرده مي روند.
از جمله ديگر فيلم هايي که در اين دوره از جشنواره به نمايش درمي آيند مي توان به «هي ينا» ساخته جرارد جانسون به عنوا فيلم افتتاحيه ، «هرگز به پاريس نخواهيم رسيد» به کارگرداني سايمون هلبرگ و جوسلين تاون به عنوان فيلم اختتاميه ،«سرما در ماه ژوئيه» اثر جيم ميکل ،«قصر هايي در آسمان» ساخته گيليس مک کينان اشاره کرد.
امسال پس از سه دوره، بار ديگر جايزه بهترين فيلم مستند به جشنواره باز مي گردد.ضمن آنکه دو بخش مرور آثار سينماي ايران و آلمان هم در حاشيه جشنواره برگزار مي شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *