جایزه ی سالانه ی “لویی دلوک” از آن “ابرهای سیلس ماریا ” شد

جایزه ی سالانه لویی دلوک فرانسه را یک هیئت داوری متشکل از 20 منتقد فیلم و چهره سینمایی به ریاست ژیل ژاکوب رئیس سابق جشنواره کن، روز دوشنبه در مراسمی در پاریس به فیلم اولیویه آسایاس اعطاء کرد.

ابرای سیلیس ماریا

به گزارش سینما فستیوال ، جایزه لویی دلوک یکی از معتبرترین جوایز سینمایی فرانسه و آغازگر فصل جوایز سینمایی در این کشور است. این جایزه سال 1937 به افتخار لویی دلوک تشکیل شد که یکی از اولین روزنامه‌نگاران فرانسوی با تخصص سینما بود.

ژولیت بینوش بازیگر اصلی “ابرهای سیلس ماریا” (Clouds of Sils Maria) با شرکت در این مراسم جایزه لویی دلوک را دریافت کرد.

“ابرهای سیلس ماریا” تولید مشترک فرانسه، سوییس، آلمان است. این فیلم امسال یکی از 18 فیلم بخش مسابقه اصلی شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن بود.

بینوش در این فیلم نقش ماریا اندرس یک بازیگر میانسال فراموش‌شده را بازی می‌کند که تصمیم می‌گیرد در نسخه جدید نمایشی که سال‌ها پیش او را به شهرت رساند، بازی کند و کریستن استیوارت بازیگر سری فیلم‌های “گرگ و میش” در “ابرهای سیلس ماریا” به نقش حامی ماریا مقابل دوربین رفته است.

از دیگر رقبای ” ابرهای سیلس ماریا ” در جایزه ی لویی دلوک 2014 فیلم های “تیمبوکتو” به کارگردانی عبدالرحمان سیساکو و نماینده موریتانی در بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز اسکار 2015، “خداحافظی با زبان” تازه‌ترین ساخته ژان-‌لوک گدار و برنده جایزه هیئت داوران این دوره جشنواره کن، “سن لورن” به کارگردانی برتران بونلو و نماینده فرانسه در جوایز اسکار، درام رمانتیک “3 قلب” ساخته بنوا ژاکو، مستند “روی لبه دنیا” به کارگردانی کلاوس درکسل و تریلر جنایی “پسران شرقی” ساخته رابین کاپیلیونه بودند.

جایزه لویی دلوک بهترین فیلم اول به “عشق در نگاه اول” ساخته تامس کیلی رسید. سال گذشته این جایزه به “آبی گرم‌ترین رنگ است” ساخته عبدالطیف کشیش اعطاء شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *