جایزه “قلب سارایوو” از آن گائل گارسیا برنال می شود

گائل گارسیا برنال بازیگر مکزیکی مهمان ویژه جشنواره سارایوو خواهد بود.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال،جشنواره سارایوو فهرست اسامی مهمانان ویژه بیستمین دوره این جشنواره را اعلام کرد.بر این اساس قرار است جشنواره بیستم سارایوو شب پانزدهم اوت با حضور برنال و با نمایش فیلم “زندگی سگی” ساخته آلخاندرو گونزالس ایناریتو و نقش آفرینی برنال ،به طور رسمی افتتاح شود.

علاوه بر آن برنال همراه با آنی یس واردا فیلمساز فرانسوی و دانیس تانوویچ فیلمساز اهل بوسنی مورد تقدیر جشنواره قرار خواهند گرفت.طی مراسمی رسمی جایزه افتخاری “قلب سارایوو” به این سه سینماگر اهدا خواهد شد.

این سه نفر همچنین ملاقاتی رسمی با برگزیدگان برنامه ” استعداد های سارایوو” که فیلمسازانی جوان و انتخاب شده از جشنواره برلین هستند خواهند داشت.ملیسا لئو بازیگر آمریکایی برنده جایزه اسکار هم در ملاقات یاد شده حضور خواهد داشت.

همچنین در مراسم افتتاحیه سینماگرانی چون کریستی پویو ، ولادیمیر پریشیچ ، آیدا بگیچ ، مارک رچا ،آنگلا شانلک و ایزیلد لوبسکو با حضور در مراسمی با عنوان ” پل های سارایوو بخش مسابقه جشنواره را به طور رسمی افتتاح می کنند.

از دیگر مهمانان جشنواره می توان به میشل هازاناویشس فیلمساز فرانسوی و همسر بازیگرش برنیس بژو ،یاسمیلا زبانیچ ، مایک لی فیلمساز انگلیسی ،پاول پاولیکوفسکی یاد کرد.

بیستمین جشنواره سارایوو با نمایش 247 فیلم از 60 کشور در 19 بخش ، روز 23 اوت (یکم شهریور) به پایان می رسد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *