جایزه فیلمساز نوآور سال جشنواره ونیز برای «جیمز فرانکو»

جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز از «جیمز فرانکو» با اعطای جایزه فیلمساز نوآور سال 2014 تقدیر می‌کند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، «جیمز فرانکو»، بازیگر و کارگردان هالیوودی با دریافت جایزه فیلمساز سال 2014 جشنواره ونیز مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

جایزه «Geoger-de Cotture» هر ساله از سوی جشنواره ونیز به شخصیتی اعطا می‌شود که نقش قابل ملاحظه‌ای در نوآوری سینمای معاصر داشته است.

«آلبرتو باربارا»، رییس جشنواره فیلم ونیز در این‌باره گفت: «جیمز فرانکو» یکی از مستعدترین و متنوع‌ترین سینماگران مولف در سینمای کنونی آمریکاست که به عنوان بازیگر در سینما و تئاتر، کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده، ستاره اپرا و در حوزه‌های دیگر فعالیت می‌کند و در واقع یک تولیدکننده بی‌پایان فرهنگ تصویری است.

رییس جشنواره ونیز در ادامه افزود: اقتباس از آثار فاخر ادبیات کلاسیک آمریکا همچون فیلم جدید «خشم و هیاهو» که در جشنواره ونیز به روی پرده می‌رود، نمونه‌ای کامل از رویکرد نوآورانه وی و حاکی از شجاعت، اعتماد به نفس و هوشیاری این سینماگران جوان است. این ویژگی‌ها استعداد چند جانبه وی را به ارائه هنری کامل سوق می‌دهد.

«جیمز فرانکو» امسال با فیلم «خشم و هیاهو» براساس رمان معروف نوشته «ویلیام فاکنر» در بخش غیررقابتی جشنواره ونیز حضور خواهد یافت. وی در این فیلم اقتباسی علاوه بر کارگردانی در کنار «اسکات هاز»، «تیم بلیک نلسون»، «جوی لینگ»، «آنا اودیلی»، «ست روگن»، «جام هام» ایفای نقش می‌کند.

«فرانکو» سال گذشته نیز با فیلم «فرزند خدا» براساس رمان نوشته «کورمک» به عنوان کارگردان و فیلمنامه‌نویس در این جشنواره حضور داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *