جایزه بهترین فیلم جوایز سینمایی آماندا برای «هزار بار شب خوش»

فیلم «هزار بار شب خوش» با بازی «ژولیت بینوش» درحالی جایزه بهترین فیلم جوایز سینمایی آماندا در نروژ را کسب کرد که این بازیگر سرشناس در نقش یک عکاس با چهره‌های متفاوت دیده می‌شود.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، فیلم «هزار بار شب خوش» به کارگردانی «اریک پوپ» و با نقش‌آفرینی «ژولیت بینوش»، بازیگر سرشناس فرانسوی جایزه بهترین فیلم جوایز سینمایی آماندا در کشور نروژ را بدست آورد.

این فیلم پیش از این جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره مونترال و همچنین جایزه «فوندر» جشنواره شیکاگو را نیز کسب کرده بود.

بینوش در این فیلم در نقش یک عکاس جنگی در افغانستان ایفای نقش می‌کند که پس از مجروحیت به کشورش بازمی‌گردد و درگیر دو راهی انتخاب میان خانواده و بازگشت به جنگ می‌شود.

این بازیگر سرشناس فرانسوی در سال ۱۹۹۶ برای ایفای نقش هانا در فیلم «بیمار انگلیسی» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد و بازی در فیلم «کپی برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی، کارگردان سرشناس ایرانی در سال 2011 برای او جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن را به ارمغان آورد. بینوش در سال ۲۰۰۰ با بازی در نقش «وین روشه» در فیلم «شکلات» نامزد دریافت اسکار بازیگر نقش اول زن نیز شده بود.

از جمله دیگر فیلم‌های مهم «ژولیت بینوش» می‌توان به «آبی» ساخته «کریستوف کیشلوفسکی»، «شیرین» به کارگردانی «عباس کیارستمی» و «پنهان» از «میشل هانکه» اشاره کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *