جایزه ای دیگر برای “ماهی و گربه”

«ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی سپهر سیفی اولین جوایز بین‌المللی سال 1393 را با حضور در جشنواره فریبورگ برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

ماهی و گربه2

به گزارش سینما فستیوال به نقل از سایت رسمی این فیلم، «ماهی و گربه» در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فریبورگ سوییس موفق به دریافت دو جایزه بهترین فیلم فیپرشی (فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم) و بهترین فیلم هیات داوران جوان جشنواره شد،به این ترتیب این فیلم که یکی از محصولات «ایران نوین فیلم» است، توانست اولین جوایز بین‌المللی سینمای ایران در سال جدید را به نام خود ثبت کند.

 جشنواره فریبورگ سوییس از نهم تا شانزدهم فروردین ماه برگزار شد و شهرام مکری که به همراه نسیم احمدپور دراماتورژ فیلم در این جشنواره حضور داشت درباره مبحث «برداشت فرمی از حادثه‌ای واقعی» به سخنرانی پرداخت.

«ماهی و گربه» با دریافت این جوایز در جشنواره فریبورگ، تعداد جوایز بین‌المللی خود را به هفت جایزه افزایش داد.

این فیلم تا کنون در 14جشنواره بین‌المللی حضور داشته و موفق‌ترین فیلم ایرانی عرصه بین‌الملل در سال 92 به شمار می‌آید.

«ماهی و گربه» تنها در طول یک ماه گذشته در جشنواره‌های مختلف کشورهایی نظیر آمریکا، لیتوانی وسوییس به نمایش درآمد که در این میان تنها جشنواره فریبورگ سوییس به طور رقابتی برگزارمی‌شد که بخشی از جوایز آن هم به «ماهی و گربه» تعلق گرفت. این فیلم در ماه جاری در بخش مسابقه پنجمین جشنواره فیلم خاورمیانه اکنون فلورانس ایتالیا (19 تا 24 فروردین) و سی و دومین جشنواره فیلم مینیاپولیس/سن پل آمریکا (22 فروردین تا 8 اردیبهشت) نیز حضور خواهد داشت.

عرضه و پخش بین المللی فیلم “ماهی و گربه” به عهده محمد اطبایی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *