ثبت بیش از 1000 فیلم مستند در جشنواره سینما حقیقت

با پایان مهلت ارسال فیلم به دبیرخانه هشتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، 990 تقاضای شرکت فیلم مستند روی سایت جشنواره به ثبت رسید.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، در جشنواره بین المللی سینماحقیقت از تعداد آثاری که روی سایت جشنواره به ثبت رسیده، تاکنون 845 فیلم مستند به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که 437 فیلم مستند کوتاه، 319 فیلم مستند نیمه بلند و 89 فیلم مستند بلند هستند.

برپایه این گزارش، از مجموع آثاری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده، 119 فیلم با موضوع جایزه شهید آوینی (مستندهای مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس)، 65 فیلم مستند عاشورایی و نزدیک به 75 فیلم با موضوع ‘شهر تهران’ و ‘صنایع دستی و هنرهای سنتی’ به چشم می خورد که در بخش های جنبی جشنواره به رقابت می پردازند.

در بخش مسابقه بین الملل نیز حدود 450 فیلم مستند از بیش از 50 کشور دنیا در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است.

بزودی کار هیات انتخاب بخش های مسابقه ملی و بین الملل جشنواره سینماحقیقت آغاز خواهد شد تا فیلم های منتخب بخش های رقابتی جشنواره در هفته چهارم مهرماه اعلام شود.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران ‘سینماحقیقت’ را طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393 و با شعار ‘حقیقت بهترین راهنماست’ در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *