“توریست” منتخب کن، نماینده سوئد در اسکار

فیلم «توریست» ساخته «روبن اوستلاند» به عنوان نماینده سینمای سوئد در اسکار 2015 معرفی شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، سینمای سوئد فیلم «توریست» به کارگردانی «روبن اوستلاند» را برای رقابت در بخش خارجی هشتاد و هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سال 2015 انتخاب کرد تا هشتمین کشوری باشد که وارد این رقابت معتبر می‌شود.

فیلم «توریست» امسال در بخش نوعی نگاه شصت و هفتمین دوره جشنواره کن نمایش یافت و توانست جایزه هیأت داوران این بخش از رویداد معتبر سینمایی را از آن خود کند.

فیلم «توریست» که با نام «فورس ماژور» نیز شناخته می‌شود، روایتگر داستان خانواده‌ای است که برای تعطیلات به اسکی می‌روند و در آنجا با حادثه سقوط بهمن مواجه می‌شوند.

«اوستلاند» در سال 2009 نیز با فیلم «غیرداوطلبانه» به عنوان نماینده سینمای سوئد به آکادمی اسکار معرفی شد، اما در نهایت نتوانست به جمع نامزدهای نهایی راه یابد.

این فیلم قرار است در جشنواره «تورنتو» در این ماه نیز نمایش یابد و در پنجاهمین جشنواره فیلم شیکاگو نیز به روی پرده خواهد رفت و پیش از این حق نمایش آن به بیش از 40 کشور فروخته شده است.

پیش از این فیلم «خواب زمستانی» ساخته «نوری بیلگه جیلان»، برنده نخل طلای کن به نمایندگی از ترکیه، فیلم «خدای سفید» به کارگردانی «کرنل موندروزو» به نمایندگی از مجارستان، فیلم «آیدا» به کارگردانی «پاول پاویلوفسکی» به نمایندگی از سینمای لهستان، «سگ‌های ژاپنی» از رومانی، «Jhola» به عنوان نماینده سینمای نپال، «خواهران محبوب» ساخته «دومنیک گراف» به عنوان نماینده سینمای آلمان و فیلم «هرگز جوان نمیر» ساخته «پل کروشن» به نمایندگی از سینمای لوکزامبورگ برای حضور در اسکار 2015 اعلام حضور کرده‌اند و به تدریج سایر کشورها نیز نمایندگان خود را به آکادمی معرفی می‌کنند.

سال گذشته رکورد 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند.

آخریم مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015، اول اکتبر است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *