تمرکز جشنواره بروکسل بر روی فیلمسازان جوان

دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم بروکسل که از ششم تا چهاردهم ژوئن (شانزدهم تا بیست و چهارم خرداد) در پایتخت بلژیک برگزار می شود، تمرکز خود را روی نمایش و معرفی آثار فیلمسازان جوان گذاشته است.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، از سال گذشته این جشنواره اعلام کرده بود که بیشتر روی معرفی استعداد های جدید سینما سرمایه گذاری خواهد کرد.
امسال دوازده فیلم در بخش مسابقه جشنواره حضور دارند که بر مبنای این سیاست اغلب فیلمسازان تازه کار را تشکیل می دهند. سینمای سوئد با سه فیلم در بخش مسابقه حضور پررنگی دارد.”بازهم با هم” ساخته آنا اودل هنرمند تجسمی سوئدی ،”ترانه غمناک بروکن هیل ” نخستین تجربه فیلمسازی سوفیا نورلین و “چیزی باید بشکند” ساخته استر مارتین برگسمارک که جایزه ببر نقره ای جشنواره روتردام را دریافت کرده است.
” من متعلق به تو ام” ساخته ایرم حق دیگر فیلم حاضر در بخش مسابقه است.این فیلم زمستان گذشته به عنوان نماینده سینمای نروژ در رقابت بر سر اسکار بهترین فیلم خارجی زبان معرفی شده بود.” خانم خشونت” به کارگردانی آلکساندروس آوراناس از یونان در بخش مسابقه حضور دارد.این فیلم تابستان گذشته برنده جایزه شیرنقره ای جشنواره ونیز شده بود.
از دیگر فیلم های بخش مسابقه می توان به ” تک خال” ساخته آلفونسو زارائوزا و ” باستانی” به کارگردانی گابریل ولاسکز هر دو محصول اسپانیا ،” اسب ها و آدم ها” اثربندیکت ارلینگسون ( بهترین فیلم جوایز سالانه سینمایی کشور ایسلند) و ” دره تاریک” ساخته آندریاس پروچاسکا ( برنده جوایز متعدد لولا ، جایزه سالانه سینمای آلمان) اشاره کرد.
فیلم های ” ویساویس” ساخته نویو ماروسوویچ از کرواسی ،” خداحافظی با مهتاب” به کارگردانی دیک تویندر از هلند و ” اگه تو انجامش نمی دی من انجام می دم” اثر سوفی فیلیرس از بلژیک دیگر فیلم های حاضر در این بخش هستند.
در بخش های جنبی هم فیلم هایی چون “اتاق آبی ” ساخته ماتیو آمالریک از فرانسه ( فیلم افتتاحیه جشنواره بروکسل) و ” مردمان پرنده” ساخته پاسکال فران که در جشنواره کن نیز حضور داشت به نمایش درمی آیند.
” دو چهره ژانویه” نخستین تجربه کارگردانی حسین امینی فیلمنامه نویس ایرانی الاصل مقیم آمریکا هم از فیلم هایی است که در بروکسل روی پرده می رود.این فیلم اقتباسی است از رمانی به همین نام نوشته پاتریشیا های اسمیت که ویگو مورتنسن ،اسکار آیزاک و کرستن دانست در آن به نقش آفرینی پرداخته اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *