تقدیر از “کلاری” در ایرلند

داور جشنواره “سیلک رود” گفت: با حضور وزیر فرهنگ ایرلند و شهردار دوبلین، از محمود کلاری برای یک عمر فعالیت هنری تقدیر خواهد شد.

 کلاری

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا، خشایار محمودآبادی اظهار کرد: همراه با محمود کلاری، رییس هیئت داوران جشنواره سیلک رود، به دوبلین ایرلند سفر خواهم کرد.

وی با بیان اینکه در روز نوزدهم مارچ (28 اسفند ماه) با حضور وزیر فرهنگ ایرلند و شهردار دوبلین، از محمود کلاری برای یک عمر فعالیت هنری تقدیر خواهد شد، تصریح کرد: محمود کلاری در این جشنواره نشست تخصصی فیلمبرداری سینمای ایران برگزار خواهد کرد.

 محمودآبادی افزود: در این نشست فیلمبرداری سینمای ایران با نقد فیلمبرداری دو اثر “جدایی نادر از سیمین”،‌ ساخته اصغر فرهادی و “ماهی و گربه”، ساخته شهرام مکری بررسی خواهد شد.

 داور جشنواره سیلک‌رود در مورد آثاری که از ایران به این دوره از جشنواره راه یافته است، گفت: در بخش فیلم‌های کوتاه و انیمیشن بین‌الملل جشنواره، انیمیشن “شکرستان” از تولیدات حوزه هنری و ” جستجو” به کارگردانی بهزاد خداپرستی و همچنین فیلم کوتاه “شهر مرزی” به کارگردانی امین بیگی، از آثار ایرانی شرکت کننده در این جشنواره هستند.

وی ادامه داد:همچنین فیلم بلند “آخرین ملکه‌ی زمین” ساخته‌ی محمدرضا عرب در بخش فیلم‌های بلند بین‌الملل جشنواره سیلک رود ایرلند شرکت کرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *