تقدیر از جورج کلونی در گلدن گلوب با اعطای جایزه دستاورد سینمایی

جورج کلونی با اعطای جایزه دستاورد سینمایی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود در جوایز گلدن گلوب تقدیر می‌شود.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا، هفتادو دومین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب از «جورج کلونی»، بازیگر سرشناس هالیوودی با اعطای جایزه دستاورد سینمایی «سسیل دمیل» به پاس فعالیت هنری در مقابل و پشت دوربین تقدیر خواهد کرد.

جایزه دستاورد سینمایی «سسیل دمیل» هر ساله به سینماگرانی اعطاء می‌شود که نقش قابل ملاحظه‌ای در دنیای سرگرمی و سینما ایفا کرده باشند.

سال گذشته این جایزه سینمایی به وودی آلن، کارگردان صاحب‌نام هالیودی اعطاء شد که البته شخصا برای دریافت جایزه در مراسم گلدن گلوب حضور نیافت و «دایان کیتون» به نمایندگی از او جایزه را دریافت کرد.

از دریافت‌کنندگان پیشین جایزه دساورد «سسیل دمیل» می‌توان به «جودی فاستر»، «مورگان فریمن»، «مارتین اسکورسیزی»، «استیون اسپیلبرگ»، «آنتونی هاپکینز» و «باربارا استریساند» اشاره کرد.

«کلونی» تاکنون شش بار (برای بهترین بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی و تهیه کنندگی) نامزد کسب جایزه اسکار شده است که یک بار برای فیلم «سیریانا» در سال 2005 موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و در سال 2012 نیز در مقام تهیه‌کننده در کنار «بن افلک» و «گرنت هسلا» اسکار بهترین فیلم را برای تهیه کنندگی به دست آورده است.

از دیگر افتخارات این سینماگر مطرح می توان به کسب سه جایزه بهترین بازیگر مرد جوایز گلدن گلوب برای فیلم های «سیریانا»، «ای برادر کجایی» و «فرزندان» اشاره کرد.

کلونی در سال 2013 در فیلم «جاذبه» ساخته «آلفونسو کواران» در نقش یک فضانورد به نام «مت کوالسکی» درکنار «سندرا بولاک» به ابفای نقش پرداخت و در نهایت فیلم موفق به کسب هشت جایزه اسکار شد.

وی تاکنون فیلم‌های «شب بخیر و موفق باشید» (2002)، « کلاه‌چرمی‌ها» (2008)، « عید مارس» (2011)، «مردان تاریخی» (2012) را در مقام کارگردان مقابل دوربین برده است.

 

این بازیگر، کارگردان و فعال حقوق بشر در پروژه بعدی سینمایی خود در فیلم علمی تخیلی «سرزمین فردا» محصول دیسنی در سال 2015 حضور خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *