تغییرات آکادمی اسکار برای سال 2015

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار تغییراتی را در بخش‌های گوناگون دوره آتی این جوایز معتبر اعلام کرد.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، بنابر قوانین جدیدی که آکادمی اسکار روز جمعه اعلام کرد، از این پس زمانی دو تهیه‌کننده به عنوان یک تهیه‌کننده در نظر گرفته می‌شوند که حداقل پنج سال سابقه همکاری در این زمینه را داشته باشند و در این مدت حداقل دو فیلم بلند به تهیه‌کنندگی آنها ساخته و اکران شده باشد.

این در حالی است که براساس قانون پیشین، این تیم دو نفره تهیه‌کنندگی باید حداقل در پنج فیلم بلند همکاری کرده باشند.

آکادمی اسکار همچنین تغییراتی را در بخش بازیگری ایجاد کرده است که بر این اساس استودیوها و کمپانی‌هایی که بازیگران را برای حضور در این بخش معرفی می‌کنند از این پس تنها می‌توانند نام 10 بازیگر زن و 10 بازیگر مرد را به آکادمی تحویل دهند و شاخه رأی‌دهندگان بخش بازیگری همچنان تعیین می‌کنند کدام بازیگر در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی و یا مکمل در نظر گرفته شود.

همچنین فیلم‌های مستند متقاضی حضور در بخش بهترین مستند جوایز اسکار نیز باید در زمان مقرر شده از سوی آکادمی حداقل چهار بار در روز در سینماهای نیویورک و لس‌آنجلس به روی پرده بروند و این نمایش‌ها باید از ظهر تا 10 شب صورت گیرد و حداقل یکی از نمایش‌ها نیز بین ساعت 6 تا 10 شب صورت گیرد.

بر اساس قوانین جدید آکادمی، آهنگسازان متعلق به گروه‌های موسیقی از این پس می‌توانند موسیقی (اصلی) خود را به نام گروه موسیقی‌شان در رقابت اسکار ثبت کنند، اما در صورتی که آن موسیقی برنده اسکار شود تنها یک جایزه اسکار به گروه موسیقی اعطاء می‌شود.

انیمیشن و فیلم‌های کوتاه متقاضی حضور در رقابت اسکار که پیش از این اکران و توزیع غیرسینمایی شده‌اند در صورتی که در یکی از جشنواره‌های اعلام شده از سوی آکادمی برنده جایزه شده باشند می‌توانند خود را برای رقابت اسکار نیز معرفی کنند و در غیر این صورت توزیع غیرسینمایی پیش از موعد مقرر آکادمی همچنان مانع حضور یک فیلم کوتاه در رقابت اسکار می‌ ‌شود.

همچنین برای اولین‌بار برندگان مدال طلا، نقره و برنز اسکار دانشجویی در بخش‌های آلترناتیو، انیمیشن،‌ روایت و فیلم خارجی شرایط حضور در بخش فیلم کوتاه اسکار را خواهند داشت و به همین شکل برندگان مدال طلا، نقره و برنز در بخش مستند می‌توانند در بخش بهترین مستند خود را به آکادمی معرفی کنند.

آخرین مهلت ارسال فیلم‌ها به آکادمی اسکار برای رقابت در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار (22 فوریه 2015) ساعت 5 بعدازظهر روز سوم دسامبر تعیین شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *