ترکیه، قلب سارایوو را از آن خود کرد

فیلم ترکیه‌ای «ترانه مادرم» موفق به کسب جایزه اصلی بیستمین جشنواره فیلم سارایوو شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، «ترانه مادرم» اولین ساخته «ارول مینتا» محصول مشترک ترکیه، فرانسه و آلمان جایزه قلب سارایوو (بهترین فیلم جشنواره) را همراه با جایزه نقدی 16 هزار یورویی از آن خود کرد.

هیأت داوران جشنواره فیلم سارایوو در بیانیه‌ای اعلام کردند فیلم «ترانه مادرم»، سادگی شجاعانه و زبان سینمایی اصیلی دارد و زندگی روزانه به گونه‌ای در این فیلم به تصویر کشیده شده است که شخصیت‌های داستان برای مخاطب قابل فهم و دوست داشتنی هستند.

این فیلم روایتگر داستان معلمی به نام علی است که همراه با مادرش (نگار) در منطقه کردنشین استانبول زندگی می‌کنند اما مجبور به نقل مکان به یک منطقه روستایی می‌شوند.

جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره ساریوو به ارزش 10 هزار یورو نیز به فیلم «عروس‌ها» ساخته «تیناتین کاجوشویل» محصول مشترک گرجستان و فرانسه رسید.

هیأت داوران اعلام کردند جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره به سبب رویکرد سینمایی ظریف در روایت داستان پیچیده جدایی، رنج، امید و ناامیدی به این فیلم تعلق گرفته است.

فیلم «عروس‌ها» داستان زندگی زوجی است که در تلاش‌اند زندگی خود را علی‌رغم زندانی بودن مرد حفظ کنند.

در بخش بازیگری جشنواره نیز «ماری کیتیا» برای فیلم «عروس‌ها» و «فیاض دومان» برای بازی در فیلم «ترانه مادرم» به ترتیب موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن و مرد شدند.

جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره به «مرغ» ساخته «اونا گونژاک» (آلمان-کرواسی) رسید و در بخش بهترین فیلم مستند نیز «جزیره عریان» به کارگردانی «تیها گوداش» (کرواسی) موفق به کسب جایزه شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *