تایوان‌، یونان و شیلی به جمع اسکار ی ها پیوستند

نمایندگان کشورهای تایوان‌، یونان و شیلی در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار معرفی شدند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، با نزدیک شدن به مهلت پایانی تعیین شده از سوی آکادمی اسکار برای معرفی فیلم‌های خارجی، سه کشور دیگر نمایندگان خود را برای دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی معرفی کردند تا تعداد کشورهای شرکت کننده به 25 برسد.

کشور یونان فیلم ‌«انگلستان کوچک» را به آکادمی اسکار معرفی کرده است. این فیلم در جشنواره‌های بین‌المللی خوش درخشیده و در جشنواره فیلم شانگهای موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم‌، کارگردانی و بازیگر زن شد.

نماینده یونان در اسکار براساس رمان پرفروش «یونا کاریستیانی» است که داستان جامعه‌ای را روایت می‌کند که مردان آن مدت‌های طولانی از سال را خارج از جزیره و بر روی کشتی می‌گذرانند.

این فیلم به کارگردانی «پاندلیس وولگاریس» از 5 دسامبر در سینماهای یونان به روی پرده رفته و تا کنون موفق به جذب 360 هزار تماشاگر شده است.

به گزارش اسکرین دیلی، سینمای تایوان فیلم «زهر یخی» به کارگردانی «میدی زد» را به هشتادو هفتمین دوره جایزه اسکار در بخش خارجی معرفی کرده است. این فیلم که داستان آن در میانمار اتفاق می‌افتد، روایتگر یک زن اهل برمه است که قبول می‌کند به عنوان پخش‌کننده مواد مخدر با گروه‌های قاچاق همکاری داشته باشد.

«زهر یخی» در جشنواره فیلم برلین برای اولین‌بار نمایش داده شد و پس از آن در جشنواره ادینبورگ جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه را کسب کرد و در جشنواره فیلم تایپه نیز عنوان بهترین کارگردانی را برای سازنده‌اش به ارمغان آورد.

این فیلم که در جشنواره‌های اوزاکا، هنگ‌کنگ و تریبکا نمایش یافته، سومین ساخته بلند «میدی زد» بعد از «بازگشت به برمه» (2011) و «مردم فقیر» (2012) است.

همچنین انجمن فیلم شیلی با انتخاب فیلم «کشتن یک مرد» ساخته «آلخاندرو فرناندز آلمندراس» وارد رقابت اسکار خارجی شد. این فیلم در جشنواره ساندنس اکران جهانی شد و جایزه بزرگ هیات داوران در بخش سینمای جهانی را گرفت.

آرمندراس با اولین فیلم خود به نام «هواچو» در جشنواره کن سال 2009 حضور یافت و جایزه بخش هفته منتقدین را کسب کرد. این فیلم داستان مردی به نام خورخه است که پس از آزادی قاتل پسرش از زندان، به دنبال گرفتن انتقام از اوست.

تاکنون کشورهای اتریش، بلغارستان، کرواسی، استونی، فنلاند، گرجستان، آلمان، مجارستان، ژاپن، لوکزامبورگ، نپال، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، صربستان، سوئد، ونزوئلا، ترکیه، پرو، جمهوری دومینیکن و موریتانی نمایندگان خود را به آکادمی اسکار معرفی کرده‌اند.

سال گذشته 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند. آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015، اول اکتبر است.

پانزدهم جولای 2015 آکادمی علوم و هنرهای تصویری اسکار پنج فیلم منتخب از میان تمام آثار کشورهای مختلف را به عنوان نامزدهای بخش بهترین فیلم خارجی معرفی خواهند کرد. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز اسکار 22 فوریه 2015 در سالن «دالبی» هالیوود برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *