تاکید ایوبی بر نیاز جشنواره «فیلم شهر» به دبیرخانه دائمی

نشست مشترک اعضای دبیر شورای برگزاری پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با حضور رئیس سازمان سینمایی برگزار شد .

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا،‌ این نشست با هدف همفکری و تعامل بیشتر و وسیع‌تر برای برگزاری گسترده و باشکوه این دوره جشنواره شهر به عنوان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی شهری پیش‌بینی و با حضور حجت‌الله ایوبی ، رئیس سازمان سینمایی، حسین مسافر آستانه، مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری، سیاوش حقیقی ، دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ، مقصود جباری ، مدیر اجرایی ، مسعود احمدیان مدیر برنامه‌ریزی، یزدان عشیری، مدیر روابط عمومی، سیمون سیمونیان مدیردبیرخانه، کورش پیرو مدیر اقلام تبلیغی و محمدهادی آخوندی مدیر مستندسازی برگزار شد.

ایوبی ضمن استقبال از برگزاری پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر و تاکید بر اهمیت این جشنواره بویژه در حوزه گسترش فرهنگ شهری و اهتمام به موضوعات و مفاهیم شهری گفت: سازمان سینمایی تمام‌قد در کنار شماست و از هیچ‌گونه حمایت و کمک معنوی و فرهنگی دریغ نمی‌کند.

وی گفت: تردیدی نیست که شهرداری‌ها نقش بی‌بدیلی در گسترش و ارتقای فرهنگ عمومی و اعتلای فرهنگ و هنر شهری دارند و در اغلب کشورها شهرداری‌ها متولی و بانی حرکت‌های فرهنگی و هنری هستند.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به عملکرد خوب شهرداری تهران در حوزه فعالیت‌های سینمایی خاطرنشان کرد : جشنواره بین‌المللی فیلم شهر حرکتی قوام یافته و ارزشمند است و با برنامه‌هایی که شورای برگزاری و آقای مرادی در نظر دارند، شکی نداریم به بالندگی سینما و نشاط و پویایی این بخش کمک خواهد خواهد کرد.

ایوبی همچنین گفت:می‌توان جشنواره فیلم شهر را با توجه به پتانسیل فیلم‌های تولیدی سینما به صورت سالیانه برگزار کرد.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم شهر هم ضمن تشریح بخش‌های مختلف جشنواره گفت : این دوره جشنواره فیلم شهر در موضوعات اشاعه فرهنگ مهربانی، تقویت روحیه صبر میان شهروندان، گسترش نشانه‌ها و نماد‌های فرهنگ اسلامی ایرانی در شهر، اشاعه و ارتقای فرهنگ نظم وقانون گرایی، توجه شهروندان به ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آشنایی شهروندان با تغییرات فرهنگ نامطلوب و آسیب های آن، ‌تحکیم بنیان خانواده و بیان جنبه‌های مثبت افزایش جمعیت برگزار می‌شود.

سیاوش حقیقی ادامه داد: بخش‌هایی چون مسابقه سینمای ایران شامل فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های بلند داستانی ویدیویی، ‌مستند نیمه بلند و بلند، ‌فیلم کوتاه، طرح اولیه فیلمنامه سینمایی، مسابقه اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی سینما، سینمای بین الملل به شکل رقابتی و در بخش آثار مستند بلند و قدس وغزه به شکل جنبی و غیر رقابتی برای این دوره در نظر گرفته شده است.

او افزود: در بخش فیلم‌های سینمایی فیلم‌هایی که به نمایش در نیامده‌اند به صورت جداگانه بررسی می‌شوند و فیلم‌هایی که اکران شده وبه نمایش در آمده‌اند به صورت جداگانه‌ای بررسی می‌شوند و در ‌نهایت از بین هر دو گروه هیات انتخاب حدودا ۳۰ فیلم را انتخاب می‌کند.

حقیقی با اشاره به اینکه پنجمین جشنواره فیلم شهر به دنبال تعامل با تمامی نهاد‌ها و سازمان های فرهنگی و هنری و سینماگران است گفت: سعی کردیم فضای خوبی را برای حضور و همکاری طیف‌های مختلف سینمایی فراهم نماییم و قطعا، حمایت ها و کمک های سازمان سینمایی و مراکز و موسسات تابعه هم می‌تواند در برگزاری باشکوه‌تر این جشنواره که بزرگ‌ترین رویداد سینمایی در حوزه شهری است موثر باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *