بی رونقی خانه سینما در نخستین روز جشنواره نهال

گزارشی از نخستین روز جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال

سینما فستیوال

یازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال کار خود را از یکشنبه، 4 خرداد ماه به دبیری علیرضا قاسمی آغاز کرد.

به گزارش سینما فستیوال، از مجموع تقریبا حدود 500 فیلمی که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، حدود 70 فیلم توانست جواز کسب ورود به جشنواره را پیدا کند. آثار پذیرفته شده در سالن فارابی دانشگاه هنر و همچنین در خانه سینما به نمایش در می آیند. هر روزه فیلم های جشنواره در 4 سانس از ساعت 13 الی ساعت 21 برای علاقمندان به نمایش گذاشته می شوند.

در اولین روز جشنواره در دانشگاه هنر جمعا 24 فیلم، در 4 بخش مستند، داستانی، تجربی و انیمیشن بر روی پرده سالن فارابی قرار گرفتند. در خانه سینما نیز تقریبا همین تعداد فیلم پخش شد.

استقبال و حضور مخاطبان و دانشجویان در  دانشگاه هنر بسیار خوب و قابل توجه بود اما متاسفانه با چنین استقبالی در خانه سینما روبرو نبودیم، به گونه ای که  تعداد تماشاگران حاضر در خانه سینما از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی کرد.

در میان فیلم های به نمایش درآمده در دانشگاه هنر فیلم “تکنوازی” به کارگردانی ایمان مجدآبادی فراهانی که فیلم داستانی نیمه بلندی است، مورد تشویق بسیاری از جانب مخاطبان قرار گرفت. این فیلم به روابط میان انسان ها و احوالات درونی افراد می پردازد. در “تکنوازی” علاوه بر کارگردانی خوب، شاهد بازی های خوبی از جانب بازیگران نیز می باشیم به گونه ای که شخصیت های داستان را برای مخاطب باورپذیر کرده اند و هر کس به گونه ای با آنها همزادپنداری می کند.

در کنار “تکنوازی” فیلم “آنها” کار مشترکی از سهند کبیری و آرام طهماسبی نیز مورد استقبال قرار گرفت. “آنها” به روابط دوستی می پردازد. دوستانی که زمانی هم دانشگاهی بوده اند، چند سالی از یکدیگر دور بوده اند و حال می خواهند همچون گذشته دور هم جمع شوند.

بنابر گفته ی یکی از عوامل اجرایی جشنواره، این دوره از جشنواره به نسبت دوره های پیشین از کیفیت بالاتری برخوردار است. هم از لحاظ نحوه ی برگزاری و هم از نظر فیلم های راه یافته به جشنواره پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به سال های گذشته داشته است.

گفتنی است یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال از 4 تا 9 خرداد ماه در تهران برگزار می شود و اختتامیه جشنواره 10 خرداد ماه در ایوان شمس برپا خواهد گشت.

یک دیدگاه

  1. ای بابا. شما چند تا گزارش کار می کنید که وضعیت خانه سینما رو توضیح بده؟؟؟مشکلات قبلی حل شد اما واقعا دو نوشته با یک تیتر مشابه؟؟؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *