«بلبل» چین در آخرین لحظات به اسکار رسید

کشور چین فیلم «بلبل» به کارگردانی «فیلیپه مویل» را به عنوان نماینده‌ی خود به رقابت‌های آکادمی اسکار فرستاد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ،‌ در حالی که اکثر کشورها فیلم‌های منتخب خود برای رقابت در بخش بهترین فیلم خارجی آکادمی علوم و هنرهای اسکار 2015 معرفی کرده‌اند‌، چین در لحظات آخر، «بلبل» محصول مشترک خود با کشور فرانسه را به عنوان نماینده‌اش راهی این رقابت های بین‌المللی کرد.

فیلیپه مویل فرانسوی «بلبل» را با اقتباس از فیلمی در سال 2002 که درباره‌ی ارتباط یک پیرمرد و دختری روستایی در جنوب‌غرب چین ساخته شد‌، کارگردانی کرده است. بازیگران این اثر چینی هستند و مویل به همراه «نینگ نینگ» متن آن را به نگارش درآورده است.

گرچه چین تاکنون موفق نشده جایزه‌ی بخش فیلم خارجی اسکار را به خود اختصاص دهد،‌ «آنگ لی» فیلمساز صاحب‌نام تایوانی در سال 2000 با فیلم «ببرخیزان، اژدهای پنهان» موفق به کسب این افتخار شد.

شش کشور آرژانتین، کاستاریکا، جمهوری چک، اکوادور، آفریقای جنوبی و لبنان آخرین کشورهایی بودند که در مهلت پایانی تعیین شده از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برای حضور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی این رویداد سینمایی نمایندگان خود را معرفی کردند.

به گزارش هالیوود ریپورتر‌، با اضافه شده این هفت کشور به فهرست اسکار خارجی شمار شرکت‌کنندگان در این رویداد سینمایی به 74 کشور رسید و در این میان سه کشور موریتانی، پاناما و کوزوو برای اولین بار نمایندگان خود را برای حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کرده‌اند.

سال گذشته 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند.

روز پنجم ژانویه اسامی پنج نامزد نهایی دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی معرفی می‌شوند و مراسم اعطای جوایز سینمایی اسکار 2015 روز 23 فوریه در سالن «دالبی» هالیوود برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *