بلاتار رئیس جشنواره فیلم بوسان

آکادمی فیلم آسیا،بلا تار، فیلمساز مجارستانی، را به عنوان رئیس جشنواره فیلم آسیا (بوسان) معرفی کرد.
سینما فستیوال
به گزارش سینما فستیوال به نقل از فارس، جشنواره فیلم آسیا (بوسان» امسال از 2 الی 11 اکتبر) در حالی برگزار می‌شود که «بلا تار»، فیلمساز مجاری، ریاست این جشنواره را از این دوره به عهده خواهد داشت.«بلا تار» در شهر پچ مجارستان به دنیا آمد اما در بوداپست بزرگ شد. پدر و مادر او هر دو در تئاتر و صنعت فیلم‌سازی بودند.

تار در 10 سالگی توسط مادرش به یک آزمون پذیرش نقش که توسط تلویزیون ملی مجارستان برگزار شده بود، معرفی شد و در آن‌جا موفق به کسب نقش پسر قهرمان داستان در یک اقتباس تلویزیونی از «داستان مرگ ایوان ایلیچ» اثر «تولستوی» شد. پس از این نقش، تار به جز ایفای یک نقش کوچک در فیلم «فصل هیولاها» (1986) به کارگردانی «میکلوش یانچو»، نقشی را برای بازی به عهده نگرفت.

«بلا تار» بارها در مصاحبه‌هایش عنوان کرده که در ابتدا قصد داشته که یک فیلسوف شود و فیلم‌سازی را به عنوان یک سرگرمی دنبال کند،اما پس از ساخت فیلم کوتاه 8 میلی‌متری‌اش، دولت مجارستان اجازه ورود به دانشگاه را به او نمی‌دهد و او به جای آن تصمیم می‌گیرد که وارد عرصه فیلمسازی شود.

از جمله فیلم‌های مشهور این کارگردان می‌توان به فیلم‌های «مردم پیش ساخته»، «بیگانه»، «آشیانه خانوادگی»، «گاه‌نامه خزان»، «نفرین»، «هارمونی‌های ورکمایستر» و «تانگوی شیطان» اشاره کرد.

بنا بر این گزارش، بازار فیلم آسیا (بوسان) نیز طی 4 روز 5 الی 8 اکتبر برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *