برگزیدگان جشن منتقدان سینمای ایران/ ˝خانه پدری˝ بهترین فیلم شد

فیلم سینمایی ˝خانه پدری˝ عنوان بهترین فیلم هشتمین جشن انجمن منتقدان سینمای ایران را از آن خود کرد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، عصر چهارشنبه 22 مرداد ماه هشتمین جشن بزرگ انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با حضور اهالی سینما در تالار ایوان شمس برگزار شد.

در این مراسم که گروه کثیری از منتقدان و سینماگران در آن حضور داشتند جوایز برگزیدگان آکادمی منتقدان سینمای ایران به این ترتیب اهدا شد:
فیلم های مستند کوتاه تا 30 دقیقه
دیپلم افتخار به 2 فیلم مستند “سایه ها هرکجا بخواهند می روند” به کارگردانی میلاد و سجاد ستوده و “خان آخر” به کارگردانی گل اندام صفری اهدا شد. در این بخش داوران هیچ تندیسی را در نظر نگرفته اند.

فیلم های مستند نیمه بلند
دیپلم افتخار به 2 فیلم “دستگرد یزد شاپوران” به کارگردانی پژمان مظاهری پور و “کمی بالاتر” به کارگردانی لقمان خالدی تقدیم شد. همچنین تندیس زرین این بخش به مستند نیمه بلند “پیر پسر” به کارگردانی مهدی باقری اهدا شد.
فیلم های مستند بلند
دیپلم افتخار این بخش به 2 فیلم “در پناه بلوط” به کارگردانی مهدی پورمحمدی و “خاطراتی برای تمام فصول” به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی اهدا شد. تندیس این بخش به فیلم مستند «آخرین روزهای زمستان» به کارگردانی محمد حسین مهدویان اهدا شد.

سینما فستیوال

پژوهش در فیلم های مستند
تندیس این بخش به غلامرضا نعمت پور برای فیلم مستند “برای گونگادین بهشت نیست” تقدیم شد.

دستاوردهای فنی و هنری:
لوح سپاس و تندیس در این بخش به حمیدرضا سلیمانی برای جلوه های ویژه میدانی فیلم “چ” اهدا شد.

بهترین مهندسی صدا:

لوح سپاس و تندیس به بهمن اردلان و علی علویان برای فیلم سینمایی”چ” تقدیم شد.

بازیگر نقش اول مرد:

لوح سپاس و تندیس به نوید محمدزاده برای فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» اهدا شد. او بعد از دریافت جایزه خود گفت: من اصلا عصبانی نیستم و حالم بسیار خوب است. خوشحالم که جایزه ام را از دست رخشان بنی اعتماد می گیرم و همین جا از او می خواهم که به من بازی دهد چرا که من مفتخر می شوم تا در یکی از فیلم های او بازی کنم. اما این جایزه را تقدیم می کنم به رضا درمیشیان.

سینما فستیوال

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد:

این جایزه به مهدی فخیم زاده برای بازی در فیلم سینمایی “آذر، شهدخت، پرویز و دیگران” اهدا شد. بهروز افخمی به جای فخیم زاده به روی صحنه آمد و این جایزه را دریافت کرد.

بهترین چهره پردازی:

لوح تقدیر و تندیس این بخش به محسن دارسنج برای فیلم “همه چیز برای فروش” اهدا شد.

بهترین طراحی صحنه:

لوح تقدیر و تندیس این بخش نیز به عباس بلوندی برای فیلم سینمایی “چ” تقدیم شد.

خلاقیت و استعداد درخشان:

تندیس این بهش به جمشید محمودی برای کارگردانی فیلم “چند متر مکعب عشق” اهدا شد.

بهترین تدوین:

تندیس این بخش به هایده صفی یاری برای فیلم سینمایی “عصبانی نیستم” اهدا شد.

بهترین موسیقی فیلم:

دیپلم افتخار این بخش به بهزاد عبدی برای فیلم سینمایی “متروپل” و تندیس بهترین موسیقی فیلم به کارن همایونفر برای ساخت موسیقی “همه چیز برای فروش” تقدیم شد.

بهترین فیلمبرداری:

لوح تقدیر و تندیس این بخش به حسین جعفریان برای فیلم سینمایی “چ” اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

ترانه علیدوستی برای بازی در فیلم “زندگی مشترک آقای محمودی و بانو” تندیس و لوح تقدیر این بخش را دریافت کرد. او خطاب به منتقدان گفت: من همیشه نقدهای شما را می خوانم و از آنها استفاده می کنم. اگر دوست داشتید سال آینده هم این جایزه را به من و پگاه آهنگرانی بدهید.

سینما فستیوال

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

لوح تقدیر و تندیس این بخش به بابک حمیدیان برای فیلم “چ” اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش اول زن:

مریلا زارعی تندیس این بخش را برای بازی در فیلم سینمایی “شیار 143” دریافت کرد.

مریلا زارعی بعد از دریافت جایزه خود گفت: زمانی که متوجه شدم نامزد دریافت این جایزه شده ام با عشق به این مراسم آمدم. برای من همیشه منتقدان نظر و نقدشان بسیار محترم بود و نقدهای مثبت و منفی شما را خوانده ام و همیشه از شنیدن آن خوشحال شدم.
بهترین فیلمنامه:

دیپلم افتخار این بخش به مصطفی کیایی برای فیلم سینمایی “ضد گلوله” اهدا شد.
لوح تقدیر و تندیس این بخش به کیانوش عیاری برای فیلم سینمایی “خانه پدری” اهدا شد.

بهترین کارگردانی:

دیپلم افتخار این بخش به رضا درمیشیان برای فیلم سینمایی “عصبانی نیستم” تقدیم شد و کیانوش عیاری نیز تندیس و لوح تقدیر این بخش را برای فیلم سینمایی “خانه پدری”دریافت کرد.
رضا درمیشیان بعد از دریافت جایزه خود گفت: فیلم عاشقانه “عصبانی نیستم” را با عشق برای مردم ایران ساختم.

بهترین فیلم:

جایزه ویژه هیئت داوران در این بخش به شهرام مکری برای فیلم سینمایی”ماهی و گربه” اهدا شد. همچنین تندیس بهترین فیلم سینمایی در هشتمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران به کیانوش عیاری برای فیلم سینمایی “خانه پدری” تعلق گرفت.

کیانوش عیاری بعد از دریافت این جایزه گفت: از همه تشکر می کنم که این فیلم را شایسته چنین جایزه ای دیدند. امیدوارم همه فیلم هایی که در محاق توقیف قرار دارند فرصتی برای دیده شدن داشته باشند. مهم این است که ما آنقدر دچار خودسانسوری هستیم که دیگر کسی از خط قرمزها رد نمی شود و تنها دلیل توقیف فیلم ها می تواند به دلیل مشکلات شخصی باشد که آن هم قابل حل است.

سینما فستیوال

در این مراسم هنرمندانی چون محمد مهدی عسگرپور، فرهاد توحیدی، پگاه آهنگرانی، مصطفی کیایی، مهران رجبی، جهانگیر کوثری، رخشان بنی اعتماد، هومن سیدی، اسحاق خانزادی، رضا داوود نژاد، علیرضا داوودنژاد، شهرام مکری، بهروز افخمی، مرجان شیرمحمدی، شهین تسلیمی، گوهر خیراندیش، هادی منبتی، بابک حمیدیان، مریلا زارعی، رضا ناجی، باران کوثری، رضا عطاران، ترانه علیدوستی و … حضور داشتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *