برگزیدگان جشنواره «چهل چراغ» معرفی شدند

مراسم تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم و عکس «چهل چراغ» در بخش عکس، پوستر، فیلمنامه و فیلم موبایلی برگزار شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم و عکس «چهل چراغ»، برگزیدگان جشنواره «چهل چراغ» در بخش های عکس (آماتور، تک عکس حرفه ای و مجموعه عکس حرفه ای)، پوستر، فیلمنامه (فیلمنامه کوتاه و بلند)و فیلم موبایلی در مراسم افتتاح این رویداد فرهنگی و هنری معرفی شدند.

محمدرضا صالحی برای عکسی با عنوان «زنجیر زنی»، شیرین برزگر برای عکسی با عنوان «حسین (ع)» و مریم یعقوبی برای عکسی با عنوان «به سوی نور» به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

میر قیومی برای عکسی با عنوان «بزرگ زنان کوچک»،امین بذرافشان برای عکسی با عنوان «خادمه کوچک» و سجاد دادپور برای عکسی با عنوان «سنگ هم ببارد می‌آییم» به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم، مورد تقدیر قرار گرفتند.

مرضیه موسوی نجف آبادی برای مجموعه عکس «تعزیه خوانان»، مهدی ناظری برای مجموعه عکس «آن روز سیاه» و جمشید فرج‌وند فردا برای مجموعه «دور دست نزدیک»، به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.همچنین در این بخش جایزه ویژه هیات داوران به محسن راستانی تعلق گرفت.

فاطمه مرتضایی برای طراحی پوستری با عنوان «ای کاش بودم کربلا»، سید ناصر خادم برای طراحی پوستری با عنوان «اباعبدالله» و مرتضی رفعتی برای طراحی پوستری با عنوان «اربعین»، به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

محمد بهرامی برای ساخت دو فیلم «لذت بی پایان» و «از کودکی خادمت بوده‌ام»، مهدی شاهسواری برای کارگردانی فیلم «قطعه‌ای از بهشت» و امیر عباس شرقی برای ساخت فیلم «تربت کربلا»، به ترتیب جوایز اول تا سوم رادریافت کردند.

دست اندرکاران برگزاری جشنواره «چهل چراغ» به تشخیص هیات داوران ضمن تجلیل از فیلمنامه «نایب الزیاره» به قلم نازنین فرخ لو، فیلمنامه «نبرد موعود» به قلم علی فرقانی ،فیلمنامه «آشکار و پنهان» به قلم منیره کرامتی و فیلمنامه «جانم می رود» به قلم ریحانه عزیزی دلشاد، از تولید فیلمنامه‌های بعدی این فیلمنامه نویسان جوان حمایت می کند.

فیلمنامه‌های «مثل همیشه» نوشته آزاده نخعی، «سوواشم» نوشته مهدیه غلام حسینی و «باد بادبادک‌ها را با خود نخواهد برد» نوشته سید مرتضی سبز قبا، به عنوان آثار اول تا سوم معرفی شدند. جایزه ویژه این بخش نیز به علی فرقانی برای نگارش فیلمنامه «نبرد موعود» رسید.

در بخش فیلمنامه‌های بلند، هیات داوران ضمن تجلیل و حمایت از تولید بعدی آثار «هفت‌خوان عاشقی» نوشته حسین شمس آبادی و «چشم‌های روشن مهتاب» نوشته محراب اکبری شهپر، هیچ فیلمنامه‌ای را شایسته تندیس جشنواره ندانست و تنها به فیلمنامه «نقش خورشید» نوشته مهرداد غفارزاده، اکبر روح و مهرداد موفق، به عنوان فیلمنامه سوم، جایزه داد. در این مراسم در تالار کوثر شامگاه یکشنبه (۲۱ شهریور) با حضور مجید مجیدی، احمدرضا درویش، علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، رضا کیانیان و عبدالله اسکندری هنرمند چهره پرداز بر جسته، از داود میرباقری برای ساخت سریال های مروج فرهنگ عاشورایی ( سریال مختارنامه) تقدیر شد.

در این مراسم عبدالله اسکندری، رضا کیانیان، علیرضا رضاداد، مدیر عامل پیشین بنیاد سینمایی فارابی، احمدرضا درویش، سید مصطفی میرلوحی داماد آیت الله مهدوی کنی و علیرضا تابش برای تقدیر از میرباقری روی سن رفتند و تندیس و لوح یادگاری را به وی دادند. مراسم افتتاحیه جشنواره چهل‌چراغ با حضور شماری از علاقه‌مندان و هنرمندان حوزه آثار نمایشی با چاوش‌خوانی و هم خوانی و حرکات آیینی همراه بود. اختتامیه این جشنواره روز ۲۸ شهریور و در آستانه عید غدیر برگزار می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *