فجر بیست و هشت

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم :  به رنگ ارغوان به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان
سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی : ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم به رنگ ارغوان
دیپلم افتخار به علیرضا امینی، همایون اسعدیان و علیرضا رئیسیان
سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه :
بهترین فیلمنامه اقتباسی: مصطفی رستگاری برای فیلم چهل سالگی
بهترین فیلمنامه: همایون شهنواز و شهرام اسدی برای فیلم شب واقعه
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد :
محسن طنابنده برای بازی در دو فیلم سنگ اول و هفت دقیقه تا پاییز
دیپلم افتخار به هدایت هاشمی برای فیلم لطفا مزاحم نشوید

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن
نگار جواهریان برای فیلم طلا و مس
دیپلم افتخار به مریلا زارعی برای فیلم کیفر

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
مهدی فقیه برای فیلم ملک سلیمان
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن : شیرین یزدان‌بخش برای فیلم لطفا مزاحم نشوید
سیمرغ بلورین بهترین تدوین : حسین غضنفری برای فیلم شب واقعه
سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری : حسن کریمی برای فیلم به رنگ ارغوان
سیمرغ مردمی : فیلم به رنگ ارغوان
سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی : سعید ملکان برای فیلم ملک سلیمان
سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه : بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی برای فیلم شب واقعه
بهترین جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: هدیش بیگدلی شاملو برای فیلم هفت دقیقه تا پاییز – لئولو برای فیلم ملک سلیمان
سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس و صحنه : عباس بلوندی برای فیلم شب واقعه
سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری : وحید مقدسی برای فیلم بیداری رویاها و لئو لو برای فیلم ملک سلیمان
سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری : سیدعلیرضا علویان برای فیلم آناهیتا و کی سونگ چانگ برای فیلم ملک سلیمان
سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن : بهزاد عبدی برای فیلم آل و چان کونگ وین برای فیلم ملک سلیمان
سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی : فیلم عصر روز دهم به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی
پلاک زرین به فیلم ملک سلیمان به کارگردانی شهریار بحرانی

پویانمایی
سیمرغ بلورین بخش مسابقه
انیمیشن شهر خاموش ساخته امیر مهران
دیپلم افتخار به انیمیشن نوازنده ساخته کیانوش عابدی

بخش مستند :
بهترین مستند بلند: به فیما امامی و رضا دریانوش کارگردانان فیلم جای خالی آقا یا خانم «ب»
بهترین مستند کوتاه و نیمه بلند: به رضا فرهمند کارگردان فیلم اتاق صعود
دیپلم افتخار به فتح‌الله امیری کارگردان فیلم زندگی در کسوف
دیپلم افتخار به سیدحامد نوبری کارگردان فیلم فقط کمی نور

آثار ویدئویی
آثار ویدئویی بلند:
دیپلم افتخار به احسان عبدی‌پور کارگردان فیلم افسانه ۹۸
دیپلم افتخار به امین فرج‌پور نویسنده فیلمنامه دویدن در میان ابرها
آثار ویدئویی کوتاه
سیمرغ بلورین به فرشید اخلاقی‌پور کارگردان فیلم تالار عروسی بوف کور
دیپلم افتخار به طوفان نهان‌قدرتی کارگردان فیلم ترانه‌ای برای لوبا

فیلم‌های اول
سیمرغ بلورین: به بهرام توکلی کارگردان فیلم پرسه در مه
سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و دوم: به فیلم نفوذی به تهیه‌کنندگی جمال شورجه و حسن علیمردانی
دیپلم افتخار بهترین نویسنده: به جلیل سامان برای فیلم زندگی – احمد کاوری و داود امیریان برای فیلم نفوذی
دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری: به تورج اصلانی برای فیلم‌های زمزمه با باد و بدرود بغداد
دیپلم افتخار بازیگر نقش اول: به رضا خدادبیگی برای فیلم زندگی
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: به احمد کاوری و مهدی فیوضی برای فیلم نفوذی
جایزه ویژه هیات داوران به فیلم زندگی به تهیه‌کنندگی همایون رضاعطاردی