برگزاری هجدهمین بازار فیلم جشنواره بین المللی فجر در تهران

هجدهمین بازار فیلم و محصولات تلویزیونی جشنواره فیلم فجر امسال در کنار بخش بین‌المللی جشنواره فجر از هفتم تا دوازدهم اردیبهشت ماه برپا می شود.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، با برگزاری بخش بین المللی جشنواره فیلم فجر در اردیبهشت ماه سال جاری، هجدهمین بازار فیلم و محصولات تلویزیونی با استفاده از فناورى مدرن نیز در این دوره برگزار می شود.

خریداران آثار ایرانى از بیش از هفتاد کشور جهان در قالب کمپانى هاى مطرح یا شرکت هاى خصوصى معتبر و گزینش شده مشتریان این بازار را تشکیل مى دهند.

آرش امینی مدیر بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: یک سرور مرکزى و اتاق های بازبینی فیلم، به خریداران این امکان را می دهد تا به راحتى به تماشا و انتخاب فیلم هاى مورد نظر خود بپردازند و سپس در محیط بیرون از کابین و در سطح غرفه هاى مذاکره، به رایزنى و خرید با صاحبان آثار مذکور در بازار بپردازند. فرآیند مذکور شامل عرضه فیلم هاى بلند، کوتاه، مستند و حضور تهیه کنندگان ایرانی این آثار در بازار است.

وی در مورد ویژگی های این دوره از بازار فیلم بیان کرد: بازار فیلم این دوره با هدف تمرکز بیشتر بر عرضه و فروش فیلم های ایرانی باید به بهترین نحو برگزار شود تا شاهد استقبال قابل اعتنای فروشندگان آثار داخلی باشیم.

امینی با اشاره به مهمانان بازار فیلم این دوره، بیان کرد: امسال مهمانانی از ۷۰ کشور جهان در بازار فیلم حضور خواهند داشت که بخش زیادی از آنها را پخش کنندگان و خریداران آثار تشکیل می دهند و تعدادی از مهمانان، مسئولان و برنامه ریزان فستیوال های مهم بین المللی و تهیه کنندگان مایل به تولید مشترک با ایران خواهند بود.

بازار فیلم از دوره شانزدهم جشنواره فیلم فجر هر ساله برگزار شده و توانسته در طول این سال ها با عملکرد مثبت در جایگاه مناسبی قرار گیرد.

بخش بین الملل سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *