برگزاری دور جدید اکران عمومی جشنواره عمار

«ايران، قرباني حقوق بشر» موضوع دور جديد اکرانهاي مردمي جشنواره فيلم عمار است که تيرماه امسال در سراسر کشور برگزار ميشود.

عمار

به گزارش سینما فستیوال،  دبيرخانه جشنواره مردمي فيلم عمار تعدادي از آثار اين جشنواره با موضوعات شهداي ترور، جنايات منافقين و گروههاي تروريستي، حمله به هواپيماي مسافربري ايران، حملات شيميايي و شهداي هستهاي در قالب چهار لوح براي اکران مردمي در شهرها و روستاهاي کشور آماده کرده است.

تيرماه، سالگرد بخشي مهمي از جنايتهاي مدعيان حقوق بشر و گروههاي تحت حمايت آنها بر عليه مردم ايران است؛ ترور ناموفق مقام معظم رهبري در 6 تير سال 1361، شهادت آيتالله بهشتي و هفتاد و دو تن از ياران امام خميني(ره) با انفجار بمب به دست منافقان در دفتر مرکزي حزب جمهوري اسلامي در 7 تير سال 1360، حمله شيميايي رژيم بعثي عراق به سردشت و کشته و مجروح شدن صدها تن از مردم آذربايجان غربي در 7 تير سال 1366، شهادت آيتالله صدوقي چهارمين شهيد محراب به دست منافقان در 11 تير سال 1361، حمله ددمنشانه ناوگان آمريکاي وينسنس به هواپيماي مسافربري پرواز 655 جمهوري اسلامي ايران و کشتهشدن 291 سرنشين آن در 12 تير سال 1367، ترور شهيد علي انصاري، استاندار گيلان در 15 تير سال 1360 بخشي از جناياتي است که بر عليه مردم ايران اتفاق افتاده است. از اين رو 6 تا 12 تيرماه به عنوان هفته «ايران، قرباني حقوق بشر» معرفي شده و اکران مردمي فيلمهايي با اين موضوع انجام ميشود.

گفتني است تاکنون بيش از 500 اکران کننده از نقاط مختلف کشور براي اکران فيلمهاي «ايران، قرباني حقوق بشر» اعلام آمادگي نمودهاند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *