برگزاری جشنواره مقاومت در 400 شهر ایران/ نمایش فیلم هایی چون طبیب، پادشاه شن ها برای اهالی رسانه

محمد خزایی این دوره از جشنواره علاوه بر 400 شهر ایران در تمام نقاط مرزی کشور نیز برگزار خواهد شد.

جشنواره مقاومت

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایرنا، دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، روز سه شنبه در نشست خبری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در سخنانی به بیان تاریخ افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره اشاره کرد و گفت: جشنواره از 30 شهریورجاری با مراسمی در تالار وحدت آغاز و تا 4 مهرماه با برگزاری آیین اختتامیه به پایان خواهد رسید.

وی افزود: سینمای عصر جدید، فلسطین و ملت از جمله سینماهایی هستند که در ایام جشنواره به نمایش فیلم ها خواهند پرداخت.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت تاکید کرد: برگزاری جشنواره تنها مختص سینماها نیست بلکه قصد داریم نشست ها، کنفرانس ها و نمایش فیلم ها را در 400 شهر و در مکان هایی مثل حوزه های علمیه، دانشگاه ها، پارک ها و کانون های مختلف فرهنگی هم داشته باشیم.

وی در پاسخ به برخی انتقادها درباره وسعت برگزاری این جشنواره توضیح داد: انجام کارهای کوچک و جشنواره های مختصر قطعا ساده تر است اما برگزاری جشنواره بزرگ کاری با تاثیرگذاری بالا و سخت خواهد بود که ما آن را پیگیری می کنیم.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره با این وسعت پیرو شعار ما در جشنواره است که گفته ایم «جشنواره فیلم فجر برای همه مردم ایران».

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اشاره به بحث اسلام و ایران هراسی تصریح کرد: از جمله برنامه های جمعی ما برخورد با این مقوله خواهد بود.

خزایی در ادامه به جایزه عماد مغنیه اشاره کرد و گفت: برای اهدا این جایزه از خانواده شهید مغنیه دعوت کرده ایم تا آن را به فرد برگزیده اهدا کنند .

وی افزود: بخش خارجی جشنواره نیز با مشارکت موسسه رسانه های تصویری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در کشور های روسیه، گرجستان، لبنان، هند، قزاقستان، ترکیه، سوریه و فلسطین(غزه) برگزار می شود.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از رونمایی 13 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و همزمان با ایام برگزاری جشنواره خبر داد و اضافه کرد: آثاری چون شمعی در تاریکی، مرور 13 دور جشنواره مقاومت، رند سینما، قدرت لابی اسرائیل در ایتالیا وغیره رونمایی می شود.

خزایی با بیان اینکه 2 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است ، افزود: از این تعداد 259 اثر به روی پرده می رود

وی این توضیح را نیز داد که جشنواره فیلم مقاومت میزبان 60 میهمان خارجی در ایام جشنواره است .

دبیر جشنواره فیلم مقاومت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره احتمال بروز برخی چالش ها در مناسبات با کشور عربستان مورد نمایش فیلم “پادشاه شن ها” گفت: برای نمایش این فیلم از ابتدای جشنواره برنامه مشخصی داشتیم و به دنبال تقابل با سیاست های خارجی دولت نیستیم.

خزایی خاطرنشان کرد: تا امروز هیچ فشار و تهدیدی برای بیرون کشیدن این فیلم در جشنوراه نبوده است و سعی کردیم شرایط لازم برای نمایش این فیلم فراهم کنیم.

در ادامه این نشست شهاب اسفندیاری مدیر کمیته علمی و پژوهشی جشنواره گفت: ما در این بخش 4 سخنرانی با حضور اساتیدی چون حج اسلام حائری شیرازی، میرباقری، علیرضا پناهیان و حسن پورازغدی خواهیم داشت.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی درباره جلوه های نوین در سینمای جنگ افزود: همچنین نمایش فیلم هایی چون طبیب، پادشاه شن ها در ایام جشنواره مخصوص اهالی رسانه و پژوهشگران خواهیم داشت.

امیر نصیربیگی مدیر بخش جلوه گاه نور دیگر سخنران این نشست بود که تاکید کرد: حدود 100 اثر در این حوزه و در بخش های فیلمنامه، نماهنگ، مستند و داستانی دریافت شده است.

غلامرضا منتظمی مدیر بخش افق نو نیز در این نشست خبری با اشاره به برگزاری بخش هایی چون غزه، داعش بحث هایی درخصوص خاورمیانه و پرونده هسته ای ایران گفت: همچنین در این بخش 100 مقاله خارجی به دستمان رسیده که در حال ترجمه هستند.

وی خاطرنشان کرد: بخش افق نو طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه با حضور میهمانان خارجی در هتل لاله برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *