برگزاری جشنواره فیلم های ایرانی در شهر کلن آلمان

نخستین جشنواره فیلم های ایرانی با پخش آثاری در قالب فیلم های داستانی، مستند و فیلم کوتاه از سینمای ایران از پنج شنبه شب به مدت 4 روز در شهر کلن آلمان آغاز شد.

 تئاتر فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، ˈسیامک پورشریفˈ دبیر این جشنواره در برلین درخصوص برپایی این جشنواره گفت: برای نخستین بار جشنواره فیلم های ایرانی با هدف برقراری ارتباط و تبادل نظر فرهنگی هرچه بیشتر در زمینه سینما با کشورهای اروپایی در شهر کلن آلمان برگزار شده است.

پورشریف با اشاره به حضور فرهاد توحیدی،رییس هیات مدیره خانه سینما،پیروز کلانتری مستند ساز و شهرام مکری عضو انجمن فیلم کوتاه خانه سینما به عنوان میهمانان این جشنواره در شهر کلن آلمان گفت: در این جشنواره 4 روزه، 16 فیلم کوتاه، 6 فیلم مستند و 8 فیلم داستانی با مضمون اجتماعی انتخاب شده که برای علاقه مندان آلمانی و دیگر کشور های اروپایی که عمده آنان از بین مستند سازان و دست اندرکاران سینما هستند،به نمایش گذاشته می شود.

پورشریف با بیان اینکه با همکاری شهرداری کلن سالن نمایش موزه لودویک در این شهر برای نمایش فیلم های ایرانی در نظر گرفته شده ، از همکاری وزارت امورخارجه ایران و سفارت کشورمان در آلمان و همچنین وزارت خارجه آلمان و شهرداری کلن برای همکاری در زمینه برگزاری این جشنواره فرهنگی قدردانی کرد.

پورشریف از فیلم های ˈ ماهی و گربهˈ ساخته شهرام مکری، فیلم بلندداستانی ˈ مهمونی کامیˈ اثر علی احمدزاده،ˈپرویزˈ،ساخته مجید برزگر، فیلم بلند سینمایی ˈبردوˈ ساخته هادی محقق، ˈیکی می خواد باهات حرف بزنهˈ از آثار سینمایی منوچهر هادی و ˈاجسام از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیک ترندˈ به کارگردانی نرگس آبیار به عنوان آثاری نام برد که در جشنواره فیلم ایرانی کلن به نمایش گذاشته می شود.

وی از فیلم های ˈناخوانده در تهرانˈ و ˈ وسترن سازیˈ به عنوان آثار مستند این جشنواره نام برد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *