برگزارکنندگان جشنواره فیلم ترایبکا برندگان بخش‌های مسابقه داستانی و مستند را معرفی کردند.

ترابیکا

به گزارش سینما فستیوال به نقل از هنر آنلاین، کمدی سیاه «انگیزه صفر» به کارگردانی تالیا لاوی درباره زندگی سربازان زن اسرائیلی در بخش مسابقه داستانی سینمای جهان جایزه موسسان را گرفت و «نشانه بگیر و شلیک کن» ساخته مارشال کاری درباره یک آمریکای جوان که در انقلاب لیبی گرفتار می‌شود، بهترین فیلم بلند بخش مسابقه مستند سینمای جهان شناخته شد.

«انگیزه صفر» جایزه نورا افرون را هم برد که توسط یک هیئت داوری دیگر انتخاب می‌شود. این جایزه از سال گذشته به فیلمسازان زن اعطاء‌ می‌شود.

برندگان سیزدهمین دوره جشنواره فیلم ترایبکا پنجشنبه شب در مراسمی در کانراد نیویورک در نیویورک معرفی شدند. جشنواره تا 27 آوریل (7 اردیبهشت) ادامه دارد.

از دیگر برنده‌های این دوره جشنواره ترایبکا می‌توان به پل اشنایدر اشاره کرد که برای بازی در فیلم «خداحافظی با همه آن چیزها» ساخته آنگس مکلاکلان جایزه بهترین بازیگر مرد بخش مسابقه داستانی سینمای جهان را برد و والریا برونی برای «سرمایه انسانی» به کارگردانی پائولو ویرزی برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد.

جشنواره ترایبکا در واکنش به حادثه 11 سپتامبر راه‌اندازی شد. ترایبکا نام محله‌ای نزدیک محل سابق برج‌های دوقلو در نیویورک است. رابرت دنیرو بازیگر آمریکایی از موسسان این جشنواره است.

فهرست برندگان بخش‌های مسابقه این دوره جشنواره ترایبکا به شرح زیر است:

مسابقه داستانی سینمای جهان
جایزه موسسان بهترین فیلم بلند داستانی: «انگیزه صفر»، نویسنده و کارگردان: تالیا لاوی (اسرائیل)
تقدیر ویژه هیئت داوران: «ربودن میشل هولبک» به کارگردانی گیوم نیکلو (فرانسه)
بهترین بازیگر مرد یک فیلم بلند داستانی: پل اشنایدر برای «خداحافظی با همه آن چیزها» به کارگردانی آنگس مکلاکلان (آمریکا)
بهترین بازیگر زن یک فیلم بلند داستانی: والریا برونی برای «سرمایه انسانی» به کارگردانی پائولو ویرزی (ایتالیا، فرانسه)
بهترین فیلمبرداری: دامین گارسیا برای «گوئروس» به کارگردانی آلونسو روئیزپالاسیوس (مکزیک)
بهترین فیلمنامه: «ربودن میشل هولبک»، نویسنده و کارگردان: گیوم نیکلو (فرانسه)
بهترین تدوین: «پنج ستاره»، تدوینگر، نویسنده و کارگردان: کیت میلر (آمریکا)

مسابقه مستند سینمای جهان
بهترین فیلم بلند مستند: «نشانه بگیر و شلیک کن» به کارگردانی مارشال کاری (آمریکا)
تقدیر ویژه هیئت داوران: «درباره سوزان سونتاگ» به کارگردانی نانسی کیتز (آمریکا)
بهترین تدوین: «Ne Me Quitte Pas»، تدویگر، نویسنده و کارگردان: سابین لوب باکر و نیلس فان کوووردن (هلند، بلژیک)

مسابقه کارگردان جدید بخش داستانی
بهترین کارگردان جدید داستانی: جوزف ولادیکا برای «Manos Sucias» (کلمبیا، آمریکا)
تقدیر ویژه هیئت داوران: «گوئروس» به کارگردانی آلونسو روئیزپالاسیوس (مکزیک)

مسابقه کارگردان جدید بخش مستند
بهترین کارگردان جدید مستند: آلن هیکس برای «Keep On Keepin’ On» به کارگردانی آلن هیکس (آمریکا)

مسابقه فیلم‌های کوتاه
بهترین فیلم کوتاه داستانی: «تماس تلفنی» به کارگردانی مت کرکبی (بریتانیا)
بهترین فیلم کوتاه مستند: «یک سال اجاره» به کارگردانی برایان بولستر (آمریکا)
تقدیر ویژه هیئت داوران: «بخش بعدی» به کارگردانی ارین سنگر (آمریکا)
جایزه دانشجویی Visionary: « Nesma’s Bird» به کارگردانی نجوان علی و مدو علی (عراق)
تقدیر ویژه هیئت داوران: « Cycloid» به کارگردانی توموکی کوروگی (ژاپن)