ایران عضو اصلی نخستین فستیوال فیلم در گردش کشورهای اسلامی

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو اصلی نخستین فستیوال فیلم در گردش کشورهای اسلامی انتخاب شد.

 فستیوال فیلم در گردش کشورهای اسلامی copy

به گزارش سینما فستیوال  به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، نخستین تور فستیوال فیلم کشورهای اسلامی در سال ٢٠١٥ میلادی در طی مدت ٩ ماه و بین 9 کشور اسلامی جهان به عنوان برگزارکنندگان اصلی آغاز خواهد شد و با پیگیری و مذاکرات مسئول چتر سینمای ایران در کن، جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهایی هم چون اندونزی، عراق، لبنان، ترکیه و مصر به عنوان یکی از اعضای اصلی برگزار کننده انتخاب شد.

حامی مالی جشنواره(OIC (Organization of Islamic Cooperation، سازمان همکاری کشورهای اسلامی است.

براساس این گزارش، نحوه برگزاری ویژه این فستیوال شامل اجرای ٩ دوره پی در پی در ٩ کشور اصلی عضو هیأت برگزاری در طول مدت ٩ ماه و انتخاب بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین موسیقی متن و بهترین بازیگران زن و مرد که توسط هیأت داوران متشکل از سینماگران کشورهای اصلی برگزیده خواهند شد، می‌شود. در نهایت و در نهمین دوره، بهترین فیلم کشورهای اسلامی از بین فیلم‌هایی که در طی آن حائز بالاترین جوایز بوده معرفی می‌شود.

هم‌چنین جایزه‌ای برای فیلم منتخب از نگاه مردمی در نظر گرفته شده که انتخاب آن با آرای مستقیم مردم و از طریق شبکه اینترنتی انجام خواهد شد.

آرش امینی، مدیر بین‌الملل سازمان سینمایی با اعلام خبر اضافه کرد: در این فستیوال، فیلم‌های بلند داستانی و فیلم‌های کوتاه کشورهای عضو OIC به رقابت خواهند پرداخت. نوع برگزاری این جشنواره در طی ٩ ماه اخبار سینمای کشورهای مسلمان را در رأس اخبار سینمایی کشورهای جهان قرار خواهد داد.

جدا از این مسئله مهم، این طرح باعث نزدیکی حرفه‌ای سینماگران این کشورها و گشایش افقی جدید برای همکاری‌های بیشتر در زمینه فناوری‌های نوین، اکران حرفه‌ای متقابل محصولات و تولید مشترک فیلم‌های سینمایی بین آن‌ها خواهد بود.

امینی خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکرات صورت گرفته، از هیأت اجرایی برگزاری برای بازدید از سینمای کشورمان دعوت شده است و امیدوارم با تکمیل پروژه‌های زیر ساختی و سامان دهی سینماها و همچنین پایان قریب الوقوع طرح دیجیتال کردن سینماهای کشور که از مهمترین برنامه‌های سازمان در سال جاری به شمار می‌رود، مراسم اختتامیه این رویداد مهم سینمایی در ایران برگزار شود.

امینی در پایان افزود : ایجاد دوره‌های آموزشی و تکمیلی حضور، بازاریابی و نحوه خرید و فروش حقوق محصولات سینمایی و سمعی و بصری، نحوه حضور در شبکه های معتبر توزیع سینمای جهان از دیگر موارد دنبال شده در فستیوال کن امسال است که اخبار جزئیات و نحوه برگزاری این دوره ها پس از تکمیل مذاکرات و قطعیت اجرایی شدن آن اعلام خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *