اکران همزمان يک فيلم ايراني ضدصهيونيستي در پنج کشور

«ابوزينب» به کارگرداني علي غفاري و با سرمايه گذاري مشترک ايران و لبنان از مهرماه اکران خود را در ترکيه، لبنان، مصر، اردن و مراکش آغاز مي کند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، علي غفاري در گفت وگو با ايسنا، درباره اين فيلم که اکنون در مراحل فني توليد است، بيان کرد: اولين نمايش «ابوزينب» در بخش مسابقه جشنواره فيلم مقاومت خواهد بود و پس از آن نيز در مهرماه اکران قطعي خود را به طور همزمان در پنج کشور ترکيه، لبنان، مصر، اردن و مراکش آغاز مي کند.
وي درباره کيفيت اکران اين فيلم در پنج کشوري که نام ميبرد، توضيح داد: پخش بين المللي «ابوزينب» بر عهده شرکت «العصر» لبنان است. آنها اکنون در تلاشند که اکران خيلي خوبي را در اين پنج کشور برنامه ريزي کنند. حال ممکن است در بعضي از کشورها اکران گسترده داشته باشيم و در بعضي ديگر به دليل شرايط اکران محدودتر. کارگردان «ابوزينب» همچنين درباره اکران همزمان فيلم در ايران افزود: در اين زمينه صحبت هايي شده است اما اکران همزمان در ايران يک تصميم گيري چندجانبه را مي طلبد چون فيلم با تهيه کنندگي مشترک ساخته شده و پخش کننده بين المللي دارد. طبيعتا در چنين شرايطي من نمي توانم در اين زمينه تصميمي داشته باشم اما مي دانم که درباره اش صحبت شده است. وي در ادامه اين گفت وگو درباره وضعيت آماده سازي فني فيلم براي حضور در جشنواره مقاومت و همچنين اکران بين المللي آن بيان کرد: فيلم اکنون در مرحله فني است و جلوه هاي ويژه کامپيوتري آن توسط مجيد کريميان انجام مي شود. همچنين محسن روشن صداگذاري فيلم را برعهده دارد و درحال کار است.  غفاري در پايان با اشاره به ساخت موسيقي اين فيلم در خارج از کشور گفت: به طور کلي بايد بگويم که بخش پُست پروداکشن «ابوزينب» به غير از ساخت موسيقي کاملا در ايران انجام مي شود. تنها موسيقي متن فيلم است که توسط علي موسوي به عنوان يک آهنگساز لبناني در استوديويي در آن کشور ضبط خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *